person_outline
search

bannersokolka1

14. Pekařovská pouť

Tradiční akce, která spojuje pouť v církevním slova smyslu se světskou historií a přítomností tohoto zapomenutého koutu Podesní.

Již po 14. se uskuteční pouť do odlehlých vršků údolí Desné. Tato třídenní akce nabídne návštěvníkům bohatý kulturní program.

V pátek 11.8. bude zahájena v Ruční papírně Velké Losiny a v hostinci Na Rychtě Hanušovice VIII. Mezinárodním setkáním flašinetářů za účasti hostů z Francie, Německa, Polska, Slovinska, Slovenska, Švýcarska a České republiky.

V sobotu 12.8. pokračuje pouť v Pekařově Mší svatou a pokračování setkání flašinetářů, vystoupením divadelního a folklórního souboru, ukázkami lidových řemesel, historických krojů a veteránů. Pro malé návštěvníky bude připravena skautská dětská pouť a loutkové divadlo. A po Mši svaté si budou moci rodinné pěvecké soubory zazpívat svoje vlastní kramářské písně. Připravíte si nějakou?

Pouť bude zakončena v neděli v Ruční papírně a před kostelem Nanebevzetí P.Marie v Rapotíně, kde vystoupí flašinetáři.Posted: 2017-03-01 08:04:35