person_outline
search

bannersokolka1


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /mnt/web-data2/vejslapy_cz/public_html/www/templates/gk_technews/html/com_content/article/default.php on line 32

O blogu Vejšlapy.cz

Tipy kam na výlety - co zde najdete?

Popis našich tipů na výlety

Snažíme se naše výlety podrobně dokumentovat. Každý tip na výlet poměrně detailně dokumentuje zvolenou délku a náročnost trasy, poukazuje na zajímavá místa a je doplněn mapkou a fotkami. Některé tipy na výlety mají až cestopisný charakter. Ono taky mnohem lépe se píše o výletě, který jste právě prošli než o výletě, který se popisuje s odstupem času.

 

obecne1

Náležitosti každého tipu na výlet

Označení výletu (tagy): obrázkové označení výletů slouží i jako navigace na proklik k souvisejícím výletům či článkům, popis označení výletů viz. níže.

Milníky výletu: důležité body a zajímavá místa, přes které výlet vede
Náročnost výletu: subjektivně popsaná délka, terén a výškový profil výletu
Délka výletu: přibližná vzdálenost výletu
Charakteristika výletu: stručný popis výletu

Google mapa s označením výletu - zde si návštěvník webu může prohlédnout, do jaké lokality je výlet zařezen a zároveň zde při oddálení vidí další výlety, které jsme už zpracovali.

Odkaz na turistické mapy - pod interaktivní google mapou je odkaz na turistické mapy.cz, kde najdete vyznačenou trasu výletu

Popis tipu na výlet - náš "cestopis" výletu

Fotogalerie výletu - zařazena většinou ve spodní části výletu

 

Označení tipů na výlety

deti Výlet vhodný pro rodinu s dětmi. Většinou nenáročná trasa cca do 15-ti km. Případně se může jednat i o vysokohorskou turistiku, ale lze využít i lanovky, čímž lze podniknout výlet s dětmi. 
kolo Výlet popsaný jako cyklovýlet. Případně může být v kombinaci s pěším výletem, kde je zajímavá lokalita i pro cyklisty.
ns Výlet, jehož významnou součástí je i naučná stezka
vejslap Náročný výlet a to buď svou délkou nebo terénem
i Informační článek 
 bramberk Turisticky zajímavé místo, které je třeba z nějaké důvodu "vypíchnout".

 

Předem se omlouvám všem výletníkům za to, že tipy na výlety budou regionálně nevyvážené, ale není zatím v mých silách obsáhnout celou ČR. Pokud by se však mezi vámi našel dobrovolník, co by zde chtěl zveřejňovat své výlety, budu jen rád :-)