person_outline
search

bannersokolka1

Dětský den v zoo Brno

V sobotu 3. června bude brněnská zoologická zahrada plná barev, zábavných postaviček a atrakcí.

V sobotu 3. června bude brněnská zoologická zahrada plná barev, zábavných postaviček a atrakcí. Po celý den budou oblíbená komentovaná krmení medvědů, lachtanů, žiraf a dalších zvířat moderovat osobnosti společně s chovateli Zoo Brno. Děti si mohou vyzkoušet skákací boty, jízdu na kolečkových bruslích, zootetování, karate, vyrobit si náramek, nechat si namalovat obličej, podívat se na práci psovodů MP Brno nebo nechat rozpohybovat živé sochy.

Dospělí mohou podpořit obecně prospěšnou společnost Velvet Smile, která je patronem části hravého programu.

Na pódiu u Dětské zoo se představí herci z Městského divadla Brno, Nového operetního Studia   a zazpívá zpěvačka Victoria. Nebude chybět ani divadlo, taneční vystoupení nebo představení Čaroděje ze země AKIZYF. Zahrada bude otevřena od 9:00 do 18:00 hodin a po celý den bude možné odevzdat „elektrovysloužilce“ a získat tak volnou dětskou vstupenku do zoo a dozvědět se, jak správně zacházet s vysloužilým elektrozařízením, aby neohrožovalo životní prostředí. Mediálním partnerem akce je rádio Krokodýl.
 
  
A jaké spotřebiče můžete přinést?
 
Vysloužilé nebo nefunkční domácí elektrospotřebiče, které se zapojují do elektřiny nebo jsou na baterky (fén, vysavač, holicí strojek, mixér, mobil, lednice). Elektrospotřebič musí být kompletní a ne částečně demontovaný. Myš k PC nebo samostatná nabíječka mobilu se za elektrospotřebič nepovažuje. Klávesnice k PC bude přijata jen s dalším spotřebičem.
 

Festival Vizovické Trnkobraní 2017

Vizovické Trnkobraní se bude konat v tradičním termínu a to předposlední víkend v srpnu v areálu likérky Rudolf Jelínek.

Trnkobraní ve Vizovicích, které slaví letos již 50let od svého vzniku, založili vizovičtí nadšenci, aby oslavili nejvýznamnější plod tohoto regionu - švestku (valašsky trnku) a její tradiční a oblíbený produkt – pravou valašskou slivovici. Trnkobraní se vymyká z konkurence jiných velkých festivalů především svou maximální žánrovou tolerancí.
Hudební festival Vizovické Trnkobraní se uskuteční předposlední prázdninový víkend v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína.

Kompletní hudební program letošního jubilejního 50. ročníku oznamuje hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní, který se koná v pátek a sobotu 18. a 19. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína. Své letošní jubileum festival oslaví spolu s hlavním interpretem, kapelou Elán. Ta je letošním rokem zase jubilejních padesát let na scéně a Trnkobraní si vybrala jako zcela exkluzivní festivalovou zastávku v rámci svých letních vystoupení. Návštěvníci se dále mohou těšit na zpěváky Tomáše Kluse a Michala Hrůzu, zpěvačky Katarínu Knechtovou a Lenny, kapely No Name, Mandrage, Tři sestry, Mňága a Žďorp a další skupiny a interprety. Trnkobraní vychází vstříc přáním návštěvníků a zcela nově nabídne ubytování v komfortních a hlídaných VIP kempech.

Legendární skupina Elán se na Trnkobraní návštěvníkům představí ve dvouhodinovém sobotním vystoupení s velkou LED projekcí a světelnou show, to vše samozřejmě poslouží coby kulisa k sérii megahitů kapely. Na Trnkobraní dále vystoupí kromě dalších kapel například Slza, Gazdina Roba, Citron, Zoči Voči, Thom Artway nebo O5 a Radeček včetně lokálního Fleretu a Kosovců.

Chybět na Trnkobraní letos samozřejmě nebude oblíbená soutěž v pojídání švestkových knedlíků otevřená široké veřejnosti, ta letos proběhne v sobotu ve 13.15 hodin, stejně jako vyhlášení vítězů tradičního Jelínkova koštu. Organizátoři i letos dali příležitost mladým začínajícím kapelám. V rámci soutěže Zahraj si s kapelou na Trnkobraní, která probíhá na facebooku Trnkobraní a v těchto dnech vrcholí, může jedna z přihlášených skupin vyhrát možnost objevit se v hudební části hlavního programu Trnkobraní.

Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodný program zahrnující filmové projekce, divadelní představení, taneční vystoupení folklorních souborů a aktivity pro děti. Ve festivalovém areálu bude opět možné ochutnat ovocné knedlíky vyráběné téměř ze všech druhů ovoce, ze kterých likérka Rudolf Jelínek pálí své destiláty, nebo navštívit muzeum slivovice. Jako festivalový dárek pro návštěvníky festivalu si organizátoři připravili kromě klasického stanového městečka se stanováním zdarma také festivalový VIP kemp, který ocení především ti, kdo za rozumný poplatek požadují nadstandardní festivalové ubytovací služby. VIP kemp bude bezpečný, oplocený, hlídaný a osvětlený prostor s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití telefonů, občerstvením, sprchami s teplou vodou, umývárnami a sociálním zařízením s pravidelným úklidovým servisem.

 
Vstupenky na Trnkobraní lze ještě do 31. května zakoupit za sníženou cenu na oba dny za 730 korun, s VIP kempem za 950 korun, 350 korun na pátek a 480 korun na sobotu, VIP kemp na dva dny pak za 250 korun, do dne před akcí na oba dny za 820 korun, 1090 s VIP kempem, 400 na pátek, 520 na sobotu a VIP kemp na dva dny za 300 korun. Na místě pak bude permanentka stát 890 korun, s VIP kempem 1200 korun, páteční vstup 450 korun, sobotní 590 korun a VIP kemp na dva dny 350 korun. Připraveny jsou slevy pro děti různých věkových kategorií, seniory a ZTP/P.

United Islands 2017

Již po čtrnácté proběhne v Praze jeden z největších multižánrových a mezinárodních hudebních festivalů – United Islands of Prague. Od 22. do 25. června 2017 představí návštěvníkům nadějné interprety české i světové hudební scény a nabitý doprovodný program.

Festival United Islands of Prague se chystá na nejvýznamnější posun ve své historii. Letos své síly poprvé spojí s pražskou čtvrtí Karlín, která zároveň oslaví 200. výročí od svého založení. Všechna pódia se tak ve dnech 23. - 24. června přesunou z historického centra Prahy právě sem. V rámci festivalu oslaví své 25. výročí založení i humanitární organizace Člověk v tísni.

Jádrem programu jsou tentokrát portugalští, k tanci provokující Throes + The Shine, speciální set známých pražských optimistů The Tap Tap, svižné i zasněné kytary rakouských Farewell Dear Ghost, originální spojení jazzu a popu, které přiveze z Izraele Tamir Grinberg, stále stoupající hvězdu mezi českými písničkáři, čerstvého držitele dvou ocenění Anděl, objev letošního roku Thoma Artwaye, nebo křehká a okouzlující downtempa rumunských Next Ex. Spolu s nimi se ale opět představí i několik desítek dalších, vycházejících i už osvědčených jmen domácí i evropské produkce. A chybět nebude ani bohatý doprovodný program.

Hrát se bude přímo na Karlínském náměstí, v sousedství známého kostela svatého Cyrila a Metoděje, poblíž stanice metra Křižíkova, v Kaizlových sadech, v zahradě sídla Českého rozhlasu Regina DAB Praha a na Rohanském ostrově, kde budou scény ČT Art Stage a Radia 1. Jednotlivé scény budou propojeny korzy se stánky a dalšími aktivitami, které oživí prostor čtvrti, dnes poněkud neprávem považované především za
úřednickou.

Festivalové dění bude propojené s oslavami, které pořádá spolek Karlín 200.

Připomínají, že dnešní městská čtvrť byla založena 23. června 1817, kdy císař František I. potvrdil vznik prvního pražského předměstí, nazvaného na počest jeho choti Karoliny Augusty: Karolinenthal. Hlavní program karlínských oslav započne v pátek 23. 6. 2017 v 15 hodin, kdy bude uložena časová schránka pro další generace.

Sobota 24. 6. 2017 pak nabídne od 13 hodin program pro děti a jejich rodiče, koncert v kostele Cyrila a Metoděje, divadelní a hudební výstupy, řemeslný workshop, přehlídku historických vozů Praga montovaných v Karlíně, narozeninovou sousedskou tabuli a další překvapení. V 15 hodin vyrazí slavnostní průvod z Karlínského náměstí, který otevře sobotní program United Islands of Prague 2017.

Bosch Fresh Festival Liberec

Bosch Fresh Festival je gurmánským festivalem dobrého jídla a pití v roce 2017 se 4 zastávkami v Plzni, Českých Budějovicích, Liberci a Parubicích.

Gurmánský festival v Liberci startuje poprvé, již tento víkend, 27. a 28. května. Pro návštěvníky je připraveno dobré jídlo a pití, klasická i netradiční gastronomie, zahraniční speciality, živé show věhlasných šéfkuchařů a další bohatý sobotní a nedělní program.

Na třech pódiích budou kuchaři pro gurmánské nadšence připravovat nejen klasickou gastronomii, molekulární kuchyni, extrémní catering nebo speciality všemožných zahraničních kuchyní, ale také například výbornou kávu v rámci Coffee stage by Siemens. Účastníci mohou show nejen sledovat, ale také se aktivně zapojit.
V sobotu a neděli se na pódiu vystřídají kuchařská esa.

Sobotní program začne již po 10 hodině, kdy na hlavním pódiu vystoupí šéfkukař Robert Sklenář z liberecké restaurace Benada. K poledni bude program gradovat a přesně ve 12 hodin přivítají návštěvníci hvězdu festivalu, Zdeňka Pohlreicha. Kromě něj se ale můžou těšit také na Karolínu Kamberskou, mixologa Tomáše Kubíčka, školu čepování piva s Václavem Berkou nebo vietnamské vaření s hercem seriálu Ohnivý kuře, Vietem Anh Doanem. Ten si na pódium přizval vzácného hosta a vášnivého kuchaře, hejtmana libereckého kraje, Martina Půtu.

Nedělní akce se ponese v neméně atraktivním duchu, ale především v duchu většího klidu a pohody. V neděli se na podiích vystřídá Marcel Ihnačák, uznávaný šéfkuchař Radek David, Filip Töpfer s delikatesami z husích jater nebo skvělý kuchař a kolega Romana Pauluse, Pavel Býček z michelinské restaurace Alcron.

Součástí festivalu v Liberci bude soutěž o Severočeskou restauraci roku, které se zúčastní TOP 10 restaurací severočeského regionu a okolí se svým soutěžním degustačním menu. O vítězi letošního ročníku mohou návštěvníci, spolu s odbornou porotou, rozhodnout svými hlasy v průběhu celého festivalového víkendu.
Cílem festivalu je propagace toho nejlepšího, co současná domácí i světová gastronomie nabízí. Kuchařské show známých osobností, prezentace TOP restaurací, pivovarů a minipivovarů, vinařství, regionálních potravin a delikates. Za šest let se stal nejnavštěvovanějším gastro - festivalem v České republice. Oficiálním spolupořadatelem festivalu je televize FTV Prima.  
 
Můžete se těšit na kuchařské show a workshopy Zdeňka Pohlreicha a dalších známých osobností. Nebudou chybět ani ta nejlepší vinařství, TOP restaurace, zážitková gastronomie, pivovary, farmářské trhy, regionální potraviny, pražírny a kavárny nebo cocktail bary.

Kromě skvělé podívané ale můžete po celou dobu konání festivalu degustovat menu TOP restaurací severočeského regionu a v soutěži si zvolit tu nejlepší z nich. O vybrané lahůdky ať už regionální nebo světové kuchyně není v tomto regionu nouze, proto rozhodně bude z čeho vybírat. O vítězi pak rozhodnou jak hlasy veřejnosti, tak odborné poroty.

O netradiční pohlazení chuťových pohárků se postará zážitková gastronomie, jako například molekulární a extrémní catering nebo entomofágie neboli hmyz na talíři. A zajímavým bodem letošního ročníku bude i objevování různých světových kuchyní a specialit. Pro milovníky lahodných moků, jako jsou víno a pivo, budou připraveny ochutnávky z české i zahraniční produkce nejlepších vinařství a představí se známé i menší, či rodinné pivovary.

Trutnoff Open Air Festival 2017 - Český Woodstock

Kdo nezažil - neuvěří... a kdo zná, tak nedá na jedinečnou atmosféru tohoto festivalu dopustit. Indiánské Wakan-Tanka opět zazní nad podhorským ležením. Ke svým třicátým a neoficiálně třiatřicátým narozeninám se uskuteční jako Open Air Workshop neboli Zahradní slavnost na Hrádečku.

Nejedná se o klasický festival někde na louce, ale nachází se v letním kině, jehož areál je obklopen příjemnými lesy, které v parném létě poskytují ideální prostředí na odpočinek. Na "trutnovský Woodstock" se sjíždějí lidé ze všech koutů země i ze zahraničí, aby tu strávili pár dnů ojedinělé atmosféry nejznámější hudební akce v České republice.

Trutnovský Open Air Festival vznikal na undergroundových základech a během let si získal popularitu širokých vrstev veřejnosti a milovníků hudby různých žánrů. Program zahajuje série koncertů ve čtvrtek večer a festival naplno vypukne během pátečního odpoledne.

Hlavní hvězdy festivalu z oblasti rocku a popu, alternativní skupiny a další kapely vystupují na několika scénách, program zahrnuje také katolické i evangelické bohoslužby. Protikomunistickému zaměření festivalu odpovídají i speciálně pozvaní hosté, kteří se proslavili odporem k tomuto ideovému hnutí.
 

Ročník 2017 se vrací ke kořenům - na Hrádeček

Festival je mimořádný i svým každoročním věnováním, kdy je vždy někomu či něčemu
zasvěcen nebo reaguje na aktuální společenské události. Ke svým třicátým a neoficiálně třiatřicátým narozeninám se uskuteční jako Open Air Workshop neboli Zahradní slavnost stejně jako v roce 1987 na soukromé louce poblíž epicentra svého vzniku – nad Hrádečkem svého náčelníka Václava Havla. Místo i rozměr jeho konání jsou více než symbolické.

Zahradní slavnost by měla evokovat počátky a okolnosti vzniku setkání v letech 1984 a 1987, kdy kapely a lidé měli k sobě blíž a festivaly nebyly součástí jednoho velkého byznysu a průmyslu zábavy. Zpátky k původnímu smyslu a k podstatě, kdy vládla spiklenecká atmosféra pospolitosti, jak říkal náš náčelník. Jen doufejme, že tentokrát bez nějakých mocenských zásahů nebo louky postříkané močůvkou.
 

Levnější vstupenky, kaleidoskop hudby

Vstupenky budou letos levnější než v předchozích letech, kdy byli organizátoři zatíženi i nestandartně vysokým nájemným za areál Bojiště. Nejvyšší cena vstupenky bude 980 Kč a je v ní zahrnuto i stanování. Pro obyvatele nejbližší obce budou ještě levnější. Při objednání 10 lístků se dostává tradičně jedenáctý zdarma. Objednávat si je je možné na stránkách festivalu.

Letošní festivalový Open Air Workshop bude kaleidoskopem hudby, debat, projekcí, seminářů a divadel. Koncerty a tradiční bohoslužby budou během čtyř dnů propojovat kruh setkání. Objeví se i výtvarné dílny a ve větší míře budou zastoupeny i neziskové a občanské organizace. Minulost, současnost a budoucnost festivalu - narozeniny, občanská společnost a výročí Charty 77, to jsou témata, která by měla letos dominovat celému Workshopu.

A hudební program? Ten bude letos alternativněji zaměřený a charakteristicky různorodý, plný dramaturgických zvratů. Skládat se bude převážně z tuzemských kapel a pozvané budou i některé kapely z roku 84 a 87. Po dlouhých letech se vrátí Tata Bojs nebo znovuobnovení minus123minut. Nebude chybět ani v současnosti stálé populárnější rockově alternativní „Záviš v sukni“ Mucha, ale i jistoty, které mají na červené půdě pod horami nejstaršího multižánrového festivalu pravidelně své místo a bývají zde vřele přijímány - Sto zvířat, Čankišou, Plastic People, Hentai Corporation, Petr Váša a Ty syčáci nebo známý herec a vtipný písničkář Jiří Schmitzer. Objeví se ale i Cimbálová muzika z Horňácka nebo kapela Máma Bubo, která měla vystoupit na festivalu v roce 1984, ale byla při cestě na koncert společně s organizátory zatčena.

Turistický balíček regionu Milevsko

Čtyřdenní pobyt pro 1 - 2 dospělé osoby s dětmi do 15 let v malebném regionu Milevsko.

Turistický balíček zahrnuje:
• 1x prohlídka milevského kláštera pro celou rodinu včetně speciálního programu pro děti
• 1x vstup pro celou rodinu do Milevského muzea (pro děti např. pracoviště malého archeologa (přízemí) a „Muzeum pro celou rodinu“ – Loutkový sál (1. patro))
• 1x prohlídka unikátního Muzea milevských maškar pro celou rodinu - jediné muzeum svého druhu v ČR!
• 1x vstup pro celou rodinu na Koupaliště Milevsko
• 1x vstup pro celou rodinu do Muzea mlynářství, pekařství a zemědělství v Božeticích
• 1x plavba lodí po Orlické přehradě tam a zpět pro celou rodinu (nástupní místo Zvíkov či Orlík)

Cena balíčku: od 750,- Kč
• 1 dospělý + 1 dítě = 750,- Kč
• 1 dospělý + 2 děti = 950,- Kč
• 2 dospělí = 1000,- Kč
• 2 dospělí + 1 dítě = 1200,- Kč
• 2 dospělí + 2 děti = 1400,- Kč
• Další dítě (3 – 15 let) = 250,- Kč
• DĚTI DO 3 LET ZDARMA!

Komedy fest 2017

Západočeská Plzeň se opět promění v město humoru. Od 28. května do 3. června se zde uskuteční už 4. ročník Komedy festu. Sjedou se sem hvězdy českého tradičního i novodobého humoru. Zváni jsou tak všichni, kteří se rádi baví, smějí a chtějí se potkat s těmi, kteří humor šíří.

Hned na přelomu května a června (28. 5.–3. 6.) vás rozveselí Komedy fest – největší přehlídka tradičního i novodobého humoru. První festival svého druhu do centra Plzně přivezerozmanitý humor v podání komedií profesionálních činoherních divadel, one man/woman show, improvizací, talk show, hudebních a stand-up vystoupení. Letošní 4. ročník Komedy festu se odehraje nejen tradičně v Měšťanské besedě, ale poprvé jej v sobotu 6. června završí závěrečný open air v amfiteátru Plaza, na kterém vystoupí třeba Ester Kočičková, Zdeněk Izer,Těžkej Pokondr nebo stand-up komici Na stojáka.

Festival humoru Komedy fest je největší přehlídkou tradičního i novodobého humoru. Jako první festival svého druhu u nás se zaměřuje na rozmanitý humor v podání komedií profesionálních činoherních divadel, one man/woman show, improvizací, talk show, hudebních a stand-up vystoupení. Úsměvná atmosféra festivalu uvádí pestrý humor z celé České republiky do centra Plzně.

Součástí zahájení 28. května bude bohatý celodenní program pro veřejnost. Vstup je zdarma.

3. června se v Amfiteátru OC Plzeň Plaza uskuteční Open air, na kterém vystoupí řada hvězd českého humoru.
 

Kdo do Plzně dorazí?  

Lukáš Pavlásek, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jakub Kohák, Ester Kočičková, Anna Polívková, Jiří Schmitzer, Těžkej Pokondr, Zdeněk Izer, Tomáš Matonoha, Vladimír Polívka, Eva Holubová, Bohouš Klepl, Tomáš Měcháček, Karel Hynek, Vojtěch Záveský a mnoho dalšíc...
 

Kde se Komedy fest koná?  

30. 5. - 2. 6. Měšťanská Beseda
3. 6. - Amfiteátr OC Plzeň Plaza