person_outline
search

bannersokolka1

Komentované krmení v ZOO Ostrava

Návštěvníci ostravské zoologické zahrady se opět mohou těšit na tradiční víkendové komentované krmení vybraných druhů zvířat.

Krmení je doprovázeno povídáním ošetřovatelů, takže kromě možnosti pozorovat zvířata mnohdy z bezprostřední blízkosti, se lidé mohou dozvědět řadu zajímavostí o jejich chovu v zoo i aktuální situaci ve volné přírodě, která není často nijak příznivá. Pro mnohé, ve volné přírodě ohrožené druhy, je tak chov v zoologických zahradách poslední možností, jak tato zvířata uchovat pro příští generace. Komentované krmení bude zatím probíhat převážně o víkendech a svátcích. Od května až do konce srpna pak každý den.
 

Časový harmonogram aktuálního komentovaného krmení v Zoo Ostrava:

 
Víkendy a svátky
 
9:30 pandy (za pěkného počasí)
10:30 vydry (za pěkného počasí)
10:45 medvědi a hulmani
13:30 žralůčci (pouze SO a NE)
14:00 hroši
14:45 medvědi a hulmani
 
Kromě víkendových setkání bude každou středu probíhat od 13:30 hod. v pavilonu Tanganika setkání u krokodýlů. Krmení medvědů a hulmanů se uskuteční každý den.
 
Krmení či setkání může být z nenadálých provozních či veterinárních důvodů zrušeno.
 
Pokud navštívíte ostravskou zoo ještě do konce měsíce března, můžete využít levnějšího mimosezónního vstupného. Areál zoo je v březnu otevřen od 9 do 18 hodin, pavilony a pokladny se zavírají o hodinu dříve, tj. v 17 hod.Posted: 2017-03-20 12:03:38