person_outline
search

bannersokolka1

Slavnosti českého chřestu v Hostíně

Hostín u Vojkovic vás rád uvítá na již třetích Chřestových slavnostech v sobotu 6. května od 9 hodin. Přijďte se něco dozvědět o této výjimečné české plodině a samozřejmě ji také ochutnejte připravenou a servírovanou předními šéfkuchaři. I vaši nejmenší se mohou těšit na doprovodný program.

Čeká na vás ukázka pěstování, sklizně, třídění a přípravy chřestu s výkladem od odborníků, prodej čerstvě sklizeného chřestu za zvýhodněné ceny, chřestové gastronomické speciality připravované špičkovými kuchaři přímo na místě, soutěž v pojídání chřestu - Chřestožrout 2017.

Hrát bude živá hudba k poslechu i tanci, pro děti je připraven bohatý program jako skákací hrad, malování na obličej, spousta her o drobné ceny. Vstup zcela zdarma, těšíme se na vás. Český chřest byl a je ve světě vždy pojmem a známkou té nejvyšší kvality.

O mezinárodním věhlasu našeho "bílého zlata" přitom v jeho domovině – ČR – málokdo ví. Chřest vyžaduje pro ideální kvalitu velmi lehké písčité půdy. Těch na světě není příliš mnoho a jedny z nich se nachází na Mělnicku. Značka Český chřest vznikla, aby mu navrátila zasloužený lesk i u nás.
 

Od úterý 4.4. zahajujeme u nás v Hostíně u Vojkovic omezený prodej každý den od 7 do 17 hod nebo do vyprodání zásob.Posted: 2017-04-04 21:46:43