person_outline
search

bannersokolka1

Letenský muzejní den v Národním zemědělském muzeu

Exkurze v rozestavěné budově pouze tento čtvrtek 18. května.

Jen jednu šanci mají všichni Pražané, i ostatní návštěvníci Národního zemědělského muzea v Praze, k návštěvě rozestavěné budovy a pohledu do zákulisí, či chcete-li vnitřností budovy. Letenský muzejní den tento čtvrtek.

U příležitosti Mezinárodní dne muzeí a galerií, který připadá na 18. května, zve Národní zemědělské muzeum své návštěvníky k unikátním prohlídkám pokračující rekonstrukce budovy. Procesem velkých změn, pro něž se již vžil název Oživování, budou provázet lektoři muzea, prohlídky vyrážejí na trasu vždy v celou hodinu. Vstup je po celý den zdarma.

Národní zemědělské muzeum modernizuje své prostory za provozu, tato akce však žádá nezbytná omezení a přesuny trasy prohlídek či zázemí včetně pokladny, budování dočasných stěn a příček. Pro jeden den se tyto dočasné hradby otevřou. Muzeum tak chce potěšit své fanoušky v rámci Letenského muzejního dne, společné propagační akce letenských sousedů, Národní zemědělského a Národního technického muzea.
„Cílem stavebních úprav je obnovení prostor v duchu původního konceptu navrženého architektem Milanem Babuškou. Budou odstraněny nevhodné stavební úpravy z minulosti, budově se vrátí zpět původní výstavní sály,“ popisuje ředitel pražské budovy Jiří Houdek. Modernizace se dotkne i vstupních prostor muzea, recepce a zázemí pro návštěvníky. Novinkou bude osobní výtah, točité schodiště a především velká střešní terasa nabízející jednu z nejkrásnějších vyhlídek na Prahu. Při všech úpravách je samozřejmě zohledněn fakt, že budova muzea je významnou kulturní památkou.
Letenský muzejní den v Národním technickém muzeu. Národní technické muzeum nabízí snížené vstupné 50,- Kč pro všechny návštěvníky a komentované prohlídky automobilové sbírky expozici Doprava. Představeny budou vybrané exponáty, které dokládají historické zvraty dvacátého století.Posted: 2017-05-16 15:07:20