person_outline
search

Pianista roku 2017

5. ročník soutěže New York Café a Petrof o nejlepšího Pianistu roku 2017 začíná. Cílem soutěže je vrátit živou hudbu zpět do kaváren mezi lidi.

Oblíbená soutěž Pianista roku má kořeny v Maďarsku, kde se první ročník soutěže konal ve vyhlášené kavárně New York Café v Budapešti v roce 2012 v hotelu Boscolo Budapest. Karel Ziegler, Food & Beverage Director hotelu Boscolo Prague tuto myšlenku přenesl i do pražské pobočky New York Café a pro její uskutečnění se spojil s největším evropským výrobcem klavírů a pianin, společností Petrof.

Díky společnosti Petrof si soutěžící opět zahrají na klavír Petrof P 210 Pasat. Jedná se o nejoblíbenější model z mistrovské řady s jasným a zpěvným tónem, který svými zvukovými parametry zastíní i mnohé klavíry větších rozměrů. Ve finále se soutěžící mohou těšit na mistrovský klavír Ant. Petrof AP 275, nesoucí jméno po zakladateli firmy a stejné označení jako první nástroje, které z této mistrovské dílny vyšly. Veřejná kola soutěže proběhnou v New York Café – hotelu Boscolo Prague.

Zaujalo vás to? Zkuste se přihlásit do 10. ledna 2017.Více informací na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Neveřejné vyřazovací kolo proběhne v pátek 13. ledna 2017, čtyři veřejná kola pak vždy v neděli 29. ledna, 5. února, 19. února, 5. března ve velkém sále Opera hotelu Boscolo Prague, finále se uskuteční v Sukově síni pražského Rudolfina v neděli 19. března 2017.Posted: 2016-11-15 08:28:40