person_outline
search

bannersokolka1

Komentované adventní prohlídky Plzní

Komentovaná procházka adventní Plzní s průvodcem v dobovém kostýmu umožní vychutnat si jedinečnou předvánoční atmosféru okolí náměstí Republiky, ve které společně s průvodcem poodhalíte v dnešní nákupní horečce poněkud ztracený příběh vánočních svátků a tradic.

Průvodce účastníky seznámí s historií Vánoc, tradičním slavením adventu a některými vánočními zvyky a tradicemi, které v dnešní hektické době pomalu zapomínáme. Dozvědí se celou řadu zajímavostí, jako například jak vznikla tradice zdobení vánočního stromu, co původně symbolizovaly vánoční ozdoby i odkud brali řezbáři inspiraci při výrobě betlémů. Bude se mluvit i o tom, odkud získal svoji podobu Santa Klaus nebo kde nosí dárky Velký Ukko nebo Jultomten.

Začátek prohlídky je vždy před Turistickým informačním centrem. Vzhledem k tomu, že prohlídková trasa není bezbariérová, není vhodná pro osoby se sníženou schopností pohybu. Vstupenky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru a prostřednictvím Plzeňské vstupenky.Posted: 2016-11-30 11:06:53