person_outline
search

bannersokolka1

Výstava betlémů Za betlémy do pohádky v Rychnově nad Kněžnou

Neopakovatelnou vánoční atmosféru si můžete užít na tradiční výstavě Betlémy z kraje Orlických hor, která letos nese podtitul "Za betlémy do pohádky" a koná se v Hladíkově síni na II. nádvoří Kolowratského zámku v Rychnově nad Kněžnou od 9. do 26. prosince.

Výstava má každý rok svá specifika i lákadla. Letos se kromě historických betlémů představí pohádkově koncipované betlémy a mechanické betlémy, které se těší velké oblibě. Uvidíte unikátní obrazový betlém Jiřího Trnky, mechanický betlém Kamila Andrese a Vlastimila Borůvky, betlémy Jarmily Haldové, Štefana Hrudky, Karla Zemana, Zdeňka Farského a mnoha dalších autorů.

Betlémy jsou každoročně jsou instalovány v Hladíkově síni na II. nádvoří Kolowratského zámku v Rychnově nad Kněžnou. Prezentují se zde významní regionální tvůrci, do Rychnova je přivezeno mnoho vzácných betlémů ze sbírkových fondů farností, muzeí i soukromých sběratelů. Každoročně je prezentováno několik tisíc vánočních ozdob a atmosféru umocňují okouzlující vánoční aranžmá, která vytvářejí studenti a učitelé Střední školy vizuální tvorby v Hradci Králové.

Záměrem výstavy je prezentovat vánoční zvyky a široké spektrum uměleckých řemesel, která vytvářejí práce s vánoční tematikou. Každý den probíhají hudební vystoupení a koncerty, v rámci výstavy se budou vyhodnocovat také soutěže v pečení tradičního pečiva.Posted: 2016-12-01 23:47:07