person_outline
search

bannersokolka1

Mlékárna Polná - dopřejte si ty nejlepší mléčné výrobky

Jestliže hledáte kvalitní mléko, sýry a další mléčné výrobky, vyzkoušejte produkty z malé soukromé mlékárny v Polné, která zpracová mléko z ekologicky zachovalých oblastí Českomoravské vrchoviny.

Mlékárna Polná byla založena jako součást rolnického a pasteveckého družstva v Přibyslavi již v roce 1938. V současné době mlékárnu spravuje soukromá společnost Mlékárna Polná, která zde vyrabí vysoce kvalitní mléčné produkty oceněné národní značkou Klasa.

Ke specialitám mlékárny patří sýry, a to především balkánský sýr v nálevu, přírodní zrající sýr Jadel a smetanový krém Maskar, které se v roce 2012 umístily na předních pozicích v mlékárenské soutěži v Přibyslavi. Dále si zde můžete zakoupit velmi kvalitní mléko, smetanu ke šlehání (až 45%), zakysanou smetanu, tvaroh a máslo. Oblíbený je také sýr Zlatá Praha, pařená Koliba a Eidemské sýry v moha variantách.

Ročně se v mlékárně vyrobí kolem 2000 tun sýrů a zpracuje se kolem 19 milionů litrů mléka. Snahou všech zaměstnanců mlékárny je vyrábět sýry, které budou vždy splňovat vysoké požadavky na kvalitu a bezpečnost potravin k plné spokojenosti zákazníků. Mlékárna Polná úzce spolupracuje se zemědělskými prvovýrobci a veškeré přijímané mléko je pod stálým veterinárním dozorem.

Všechny výrobky polenské mlékárny lze zakoupit v podnikové prodejně přímo u mlékárny v Polné.Posted: 2016-12-09 15:46:02