person_outline
search

bannersokolka1

Letní shakespearovské slavnosti 2017

Letní shakespearovské slavnosti se konají od 27. června do 3. září a v Praze proběhnou již tradičně na dvou plenérových scénách. V Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí.

Letní shakespearovské slavnosti se dále konají v Brně, Ostravě a Bratislavě a jsou největší a nejstarší tuzemskou open-air divadelní přehlídkou, která se orientuje výhradně na uvádění inscenací W. Shakespeara ve vlastní produkci. Koncentrace významných osobností ze širokého uměleckého i společenského světa a zkušenosti a profesionální přístup pořadatelů zajišťují každoročně vysokou návštěvnost a možnost představit divákům Shakespearovy stále aktuální hry a různé koncepce a postupy.

V Praze se bude opět hrát na dvou letních scénách - v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a na letní scéně v nádherném prostředí Lichtenštejnského paláce. Vstupenky na pražská představení budou v prodeji v síti Ticketportal. Představení začínají obvykle ve 20:30 hodin.Posted: 2016-12-15 14:57:18