person_outline
search

bannersokolka1

Bowling v Továrně v pražských Nuslích

Oblíbená bowlingová herna a pivnice vznikla v objektu bývalé textilní továrny, kterou založil, zde v Nuslích, ještě za Rakouska - Uherska továrník Otto Kretschmer, původem z Nové Paky. Zahrajete si zde bowling na čtyřech drahách a k tomu si můžete dát skvělé pivo.

Kdo má rád industriální prostředí, měl by zajít s kamarády do nuselského Bowlingu v Továrně, trochu zapadlého v příčné Vlastislavově uličce, nedaleko náměstí Bratří Synků. Tenhle podnik vznikl z bývalé textilní továrny založené ještě za Rakouska-Uherska a uvnitř nás překvapí krásným prostorem s kovovými sloupy nesoucími galerii s kulečníkem. Mimo kulečník si zde zaházíte i šipky anebo vyzkoušíte několik dalších her.  

Bowlingové dráhy se nachází hned u baru a představují kvalitní vyžití na čtyřech drahách. K dispozici je i zapůjčení bot, avšak speciální boty zde nejsou podmínkou. V Továrně se točí piva pivovaru Staropramen, včetně polotmavého ležáku Granát a nefiltrovaného piva stejné značky. Mimo to si můžete objednat také Stellu Artois.

Textilní tradice rodu Kretschmerových sahá až do roku 1626, o čemž svědčí cechovnický jmenovací dekret cechu punčochářského podepsaný Ferdinandem II. Vzhledem k tomu, že devastace celého továrního objektu za minulé politické éry byla ohromná, nebylo možné v textilní výrobě dále pokračovat.Posted: 2016-12-16 14:14:42