person_outline
search

bannersokolka1

Zemědělský den v Národním zemědělském muzeu

Národní zemědělské muzeum v Praze ve spolupráci se Zemědělským svazem ČR v rámci projektu Zemědělství žije! připravilo na pátek 2. čevna.2017 naučně zábavný program o zemědělství. Nádvoří muzea tak ožije zemědělstvím a řemesly.

Jednotlivá stanoviště v Národním zemědělském muzeu jsou věnována hospodářským zvířatům, potravinám a potravinářským komoditám, zemědělské technice, rostlinné výrobě, chovu prasat, ovcí a koz, dojného a masného skotu.

Některá drobná hospodářská zvířátka můžete vidět i na selském dvorku - např. kozy, kachny, králíky, slepice a holuby. Můžete porovnat historickou i moderní zemědělskou techniku - na dvoře budou historické traktory. Kabiny traktorů budou otevřené!

Naučnou stezku pro vás připravil Zemědělský svaz ČR v rámci projektu Zemědělství žije! Budete se tak moci seznámit s plemeny hospodářských zvířat, poznat plodiny i semínka kulturních plodin, seznámit se se zemědělskými stroji či po čichu a po hmatu rozpoznat věci spojené se zemědělstvím. Nebude chybět ani možnost vyzkoušet si dojení.

Připraveny jsou také ukázky dobových řemesel.Posted: 2017-01-08 07:30:21