person_outline
search

bannersokolka1

Bruslení na Brněnské přehradě

Láká vás bruslení pod širým nebem? Pak se můžete, když uhodí pořádné mrazy, vydat na Brněnskou přehradu. Pro bezpečný vstup na led je nutná 12 cm vrstva ledu. Využijte zamrzlé přehrady a letošních výborných sněhových sněhových podmínek k zimním radovánkám!

Mrazivé zimní počasí vykouzlilo z Brněnské přehrady jedno velké kluziště. Aktuálně (10.1.2017) má Prýgl 16 cm ledu a mráz by měl vydržet i v následujících týdnech.
Neváhejte a využijte toho!

Je potřeba vyhledávat odhrabaná místa, případně si je sami vytvořit. Poblíž restaurace U Kotvy je radlicí upravený ovál s několika zkratkami o rozměru asi 150 x 30 m. Raději nejezděte na bruslích (či nechoďte pěšky) do Rokle a dále k hradu Veveří kvůli slabšímu ledu v těchto místech.

Vynikající bruslařské podmínky hlásí také Mariánské údolí, kde je aktuálně nějsilnější ledová vrstva cca 22 cm!

Na vodní ploše je vhodné se zdržovat co nejblíže břehu, ideálně ve společnosti dalších osob, které by mohly přivolat pomoc. Nedocenitelným pomocníkem v extrémních situacích bývá mobilní telefon, jímž mohou svědci vyrozumět záchranné složky. O bezpečnost bruslařů a dalších návštěvníků přehrady se stará poříční jednotka strážníků, která měří tloušťku ledu a dohlíží na návštěvníky.
 
Podmínky pro běžkaře jsou také parádní. Čerstvý sníh umožnil i vznik stop pro klasiky. Dojet se dá po luxusně široké trati asi kilometr daleko za Hrad Veveří (do poloviny úseku mezi zastávkami Mečkov a Skály). Skalní běžkaři mohou dále pokračovat pěšky po úbočí skály mimo řeku a pak na běžkách dojít až téměř do Bítýšky po dně vypuštěného rybníku.Posted: 2017-01-10 17:00:34