person_outline
search

bannersokolka1


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /mnt/web-data2/vejslapy_cz/public_html/www/templates/gk_technews/html/com_content/article/default.php on line 32

X turisticky gurmánských míst Liberce a jeho okolí.

Žitavské hory (Lužické hory) - Sedlecký Špičák (Kohoutí vrch)

Lužické hory jsou pro nás české turisty nejvíce známy od Hvozdu, přes Luž až po Jedlovou. Nicméně zajímavou lokalitou je okolí Hrádecka, které navazuje na Žitavské hory. Sem nejčastěji zavítají místní turistké, jejich trasa vede na sklaní vyhlídku Popovku (pěkná 360° vyhlídka na Dokeskou pahorkatinu, Ještědsko - Kozákovský hřbet, Žitavsko a Lužické hory). Pokud však toužíte být na skalních vyhlídkách sami a prohlédnout si skalnaté útvary tolik známých Žitavský hor, vydejte se na Sedlecký Špičák (Kohoutí vrch). Leží prakticky pár stovek metrů od státní hranice a opravdu svou romatickou skalnatou vyhlídkou může konkurovat nejznámnějším skalním vyhlídkám. Pro zobrazení na mapě, klikněte zde.

Černostudniční hřbet - Terezínka a Muchov

Jablonecko a Tanvaldsko prakticky nemá společně významnější turistické místo než jakým je rozhledna Černá Studnice, která vyčnívá nad všechny okolní vršky. Přesto na tomto hřebeni můžeme najít dvě místa, která jsou mírně oproti Černé studnici opomíjena, přesto si zaslouží návštěvu.

Černostudniční hřbet je směrem k Tanvaldu zakončen skalkami a strmým  klesáním. Posledním bodem před cestou dolů je právě kamenitá vyhlídka Muchov, odkud si lze prohlédnout Jizerské hory, Krkonoše a Ještědsko-Kozákovský hřbet. Řada turistů z Černé studnice dorazí právě sem. Pro zobrazení na mapě, klikněte zde.

Doporučujeme však dál pokračovat až nad Tanvald, kde narazíte na Terezínku. Jedná se o vyhlídku, který nechal pro svou ženu vybudovat tanvaldský továrník. Z Terezínky si prohlédnete celé Tanvaldsko. Pro zobrazení na mapě, klikněte zde.

Šulíkova Skála (sv. Gothard)

U Tanvaldska ještě chvíli zůstaneme. Na protějším svahu od Terezínky se nachází velmi pěkná turistická trasa, především v její druhé polovině ze směru od Tanvaldu. Narazíte zde opět na krásnou skalní vyhlídku Šulíkova skála, která je známá spíše mezi místními a odkud pokračuje kouzelná cesta kolem poutního místa sv. Gothard až nahoru k majáku Járy Cimrmana. Pro zobrazení na mapě, klikněte zde.

Hamštejnský hřbet

 

Rašovský hřbet, Dračí vrch, Hradčany, Čap, Dolské údolí,