person_outline
search

bannersokolka1

Jonsdorfské skalní město

  • Milníky výletu:  Jonsdorf - Naučná stezka Lomy mlýnských kamenů - Krkavčí kameny- Nonnenfelsen
  • Náročnost výletu: skalní schody, hodně nahoru dolů, krátké ale výživné
  • Délka výletu: cca 6km
  • Charakteristika výletu: skalní město, vyhlídky, odpočívadla, naučná stezka

Výlet je vhodný především pro rodinu s dětmi. Je krátký, ale přitom každých pár stovek metrů je nějaká zajímavá skála, útvar, ale i odpočívadla.

Tip na zpestření: vyražte do Jonsdorfu parní mašinkou

Pokud jedete autem, dá se využívat velké odstavené placené parkoviště na konci městečka, případně se dá vykličkovat malými uličkami až pod původní městský stadion, kde si necháte auto zdarma. Právě odtud je vhodné nastoupit na naučnou stezku Lomy mlýnských kamenů.

Pokud toužíte po vandru, tak přímo v jednom z dolu je příjemný přístřešek, připravné dřevo a dá se na přenocovat (lavice jsou však trošku úzké a na zem by to chtělo igelit).

Cesta se pěkně motá mezi skálami, semtam uvidíte skalní útvar (nosorožci, lev, varhany) a podíváte se z vyhlídky přes jonsdorské údolí na protější nejznámější Nonnenfelsen.

Z naučné stezky jsme neodbočili dolů zpět do Jonsdorfu, ale pokračovali jsme dál po příjemné červené na ČR/DE hranice, poté chvíli po hranících až na Krkavčí kameny a odtud zpět do DE po zelené, která vás přivede pod velmi vyhledávanou feratu na Nonnenfeslen. Kdo se bojí výšek, ocelového lana přes propast, tak se může vyškrábat nahoru po schodech. Výhled od restaurace a skalních vyhlídek určitě stojí za to.

Pokračujete po modré značce dál dolů (občas i nahoru) zpět do Jonsdorfu kolem letního divadla až k autu.