person_outline
search

bannersokolka1

České korunovační klenoty v Jihlavě

Korunovační klenoty v plné kráse a bez front. Že to není možné? V Křížové chodbě bývalého dominikánského kláštera v Jihlavě bude od 9. 2. 2017 k vidění výstava mistrovských replik korunovačních klenotů připomínající výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým králem.

Výstava připomene nejen samotnou korunovaci, ale k vidění bude i mnoho dalších tematických exponátů připomínajících období středověku – např. kopie zbraní, volné repliky oděvů a obuvi nebo 3D modely. Expozici doplní interaktivní prvky určené pro nejmenší návštěvníky.

Samotné repliky korunovačních klenotů budou doplněny o zajímavosti a perličky z jejich mnohasetleté historie. Autorem těchto znamenitých děl je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, legenda mezi šperkařiJiří Urban, který realizoval šperky např. pro anglickou královnu Alžbětu II., papeže Jana Pavla II. nebo repliku císařské koruny Svaté říše římské. Na mnohasethodinové realizaci zlatnických prací se podíleli také špičkoví slovenští šperkaři – manželé Cepkovi. Detaily postupů výroby zachycuje doprovodné video.

Vstup na výstavu je z jihlavské Křížové ulice kolem recepce a restaurace hotelu Gustav Mahler rovně do Galerie v Křížové chodbě.
 Posted: 2017-01-11 13:03:12