person_outline
search

bannersokolka1

Prague Patchwork Meeting 2017 - 11. ročník

Největší galerie nástěnných textilních obrazů v Praze - již 11. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Nejrozsáhlejší středoevropská přehlídka kombinovaných textilních technik se uskuteční tradičně ve čtyřhvězdičkovém Wellness Hotelu Step, v pražských Vysočanech.

31. března až 2. dubna 2017 proběhne v Praze 11. ročník mezinárodní výstavy Prague Patchwork Meeting. Tradičním místem je vysočanský čtyřhvězdičkový Wellness Hotel Step a jeho Sportcentrum.

Na ploše téměř šesti tisíc metrů čtverečních ve 4 halách se představí více než 400 autorů, řada z nich s vlastní samostatnou galerií. Vystaveno bude téměř 1 000 kusů autorských quiltů včetně kolekcí poprvé představených ve střední a východní Evropě a několika celosvětových premiér. Třetinu celkové plochy obsadí obchody. V rámci výstavy Prague Patchwork Meeting budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se různých workshopů s renomovanými evropskými lektory, a to nejen na téma šití, ale i tisku na látku a kreativního vytváření povrchů.
 
Mezinárodní výstava Prague  Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Hlavní kolekce zahrnuje téměř 1 000 kusů převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) z celého světa a výběr autorských prací z České republiky.  Obchody v prodejní části nabídnou široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil a nově i sortiment pletacích přízí.
 
Do Prahy se sjedou přední autoři a autorky uměleckého quiltu
Světovou premiéru bude mít letošní nejexotičtější vystavovatel - Jižní Korea. Z 27 autorek bude většina osobně přítomna. Mimořádná je i kolekce SAQA sdružující přední umělkyně z Evropy a  Blízkého Východu. Z Norska se představí skupina STING, z Izraele Shoshi Rimer a Rachel Covo. Německé výtvarnice Pia Welsch se do Prahy vrací se sbírkou quiltovaných kimon a neobvyklou instalací interaktivního barevného kruhu. Chemie ve službách textilního umění je tématem quiltů Jutty Hellbach. Špičkou evropského art quiltu jsou i Holanďanky Hilda van Schaardenburg a Corinna Zambeek. Milovníky klasiky potěší mistrovské zpracování hedvábí ve srubových quiltech Brigitte Morgenroth. Téma MUŽI s ojedinělou interaktivní instalací přivážejí Gudrun Heinz a Sarah Schultz. Kolekce K zamyšlení nabízí textilní výpověď několika evropských autorek k problému nadměrného konzumního použití textilií v současné civilizaci.

České uskupení Art Quilt Harbour přináší Stromy v textilním podání, skupina TTT pak novou kolekci věnovanou výročí prusko-rakouské války v roce 1866. Několik tuzemských autorek opět osloví návštěvníky vlastními galeriemi.

Soutěžní kolekce 2017 na téma STRUKTURY a klasické KŘIVKY jsou dotovány hodnotnými cenami a posuzovány zahraniční odbornou porotou. Pro inspiraci začátečníků je připraveno 15 nejlepších základních dek. Speciální téma Útržky staré Prahy a nový cyklus Orient nabídnou dohromady 100 maloformátových quiltů.
 
 
Doprovodné kurzy jsou vhodné pro pokročilé i začínající amatérky.
 
Na mnoha stáncích proběhnou ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky, workshopy povedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky. Pro zájemce bude připravena i sítotisková dílna.

Tradičně jsou prezentovány i charitativní, klubové a výměnné práce. Očekávanou premiéru bude mít nová kolekce s povinným základním materiálem a horkým trendem roku 2017: SAMET.

Program doplní i módní přehlídky včetně originálních šperků a bazar zbytků látek a starších odborných knih a časopisů.
 
Prague Patchwork Meeting patří mezi světově nejnavštěvovanější textilní výstavy
Výstava se dnes s návštěvností 6,5 tisíc lidí řadí na 4. -5. místo v Evropě, přičemž její úroveň rok od roku stoupá. Vedoucí postavení v Evropě si drží britský Birmingham s 30 tisíci návštěvníků.
 
Vstupenky na výstavu budou k dispozici na místě, a to buď jednodenní za 180,-, nebo třídenní permanentka za 350,-.Posted: 2017-01-26 12:14:14