person_outline
search

bannersokolka1

Vstup zdarma pro děti do Národního zemědělského muzea

Národní zemědělské muzeum umožní dětem a mládeži do 18 let vstup zdarma. Novinka bude platit od 20. srpna v budově NZM v Praze na Letné. Muzeum tak chce přitáhnout mladé lidi a podpořit u nich zájem o zemědělství.

Dříve platily děti a mládež za vstup do muzea 70 korun, roční vstupenka vyšla na 350 korun. Od 20. srpna vstupné platit nemusí. Zpoplatněny zůstanou pouze vybrané víkendové akce a všechny doplňkové služby, jako například prohlídky s průvodci nebo speciální lektorské programy.

Počátky Národního zemědělského muzea sahají do roku 1891. Jako samostatná instituce vzniklo Zemědělské muzeum v roce 1918. Budova v Praze na Letné, která je významnou památkou novodobé české architektury – funkcionalismu, byla postavena v letech 1937 – 39 podle projektu architekta Milana Babušky.
Národní zemědělské muzeum se jako jedna z mála velkých institucí zřizovaných státem rozhodla ke kroku, o němž se už léta v řadě našich muzeí a galerií mluví, ale zatím málokdo našel odvahu k jeho realizaci: umožnit veřejnosti vstup do svých expozic zcela zdarma. První vlaštovkou je volný vstup pro děti a mládež. Do budovy muzea v Praze
na Letné budou moci zdarma všechny děti a mládež do 18 let. Volný vstup pro ně bude platit už od 20. srpna 2016.

Díky vstupnému zdarma si budou moci v budově muzea na pražské Letné malí i velcí školáci zpříjemnit jak konec prázdnin, tak začátek nového školního roku. Sami se tak mohou přesvědčit o tom, že i v muzeu lze zažít spoustu netradičních dobrodružných výletů do světa vědy, historie i budoucnosti.

Vypravit se mohou např. do interaktivní vodní expozice Rybářství (za niž NZM získalo stříbrnou Glorii musaealis), prozkoumat malé i velké zemědělské stroje v expozici Jede traktor, vhlédnout do tajuplného světa rostlin v Laboratoři ticha (která se do Prahy přesunula z výstavy EXPO v Miláně), zabývat se historií obalové techniky v expozici Od věku sloužím člověku, dozvědět se více o tom, jak se vyrábí náš nejcennější vývozní artikl v expozici O pivu – Z chmelnice až na náš stůl, a podívat se na aktuální výstavy – větší děti a studenti například na tu, která mapuje historii kolektivizace a její důsledky u nás a kterou pod názvem Rozkulačeno! připravilo NZM ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů. Dříve platily děti a mládež za vstup do muzea 70 Kč, roční vstupenka vyšla na 350 Kč.

Od 20. srpna letošního roku mohou přijít zcela bezplatně. Zpoplatněny zůstanou pouze speciální akce a všechny doplňkové služby, jako prohlídky s průvodci (např. recykLES) nebo speciální lektorské programy pro školy.

Pobočky NZM:Posted: 2017-01-27 07:20:12