person_outline
search

bannersokolka1

Historický trolejbus a autobus ve Zlíně

Dopravní společnost Zlín - Otrokovice nasadí o svátcích 1. a 8. května svůj historický trolejbus i historický autobus. Navíc 1. května se svezete mimořádnou autobusovou linku v souvislosti s přistáním rekonstruovaného historického letounu Lockheed Electra OK-CTB na letišti v Otrokovicích.

Červený historický trolejbus Škoda 9 Tr bude jezdit i s modrou vlečkou B 40 v pondělí 1. května přibližně od 9:00 do 17:00, a to na lince číslo osm mezi Baťovou nemocnicí a točnou Jižní Svahy-Kocanda. Přidaný spoj se zvláštním jízdním řádem bude jezdit jednou za hodinu pět minut po pravidelném spoji linky osm. První odjezd z Kocandy bude v 09:37, poslední v 16:37. V soupravě bude platit běžný tarif DSZO. Ve stejných časech bude jezdit trolejbus Škoda 9 Tr na lince číslo osm i v pondělí 8. května, ale již bez vlečky.

Zkrátka nepřijdou ani obyvatelé Otrokovic, kde bude v pondělí 1. i v pondělí 8. května na lince číslo 55 nasazen modrý historický autobus Škoda 706 RTO. Bude jezdit tři minuty po pravidelném spoji jednou, nebo nejvýše dvakrát za hodinu. První odjezd od železniční stanice v Otrokovicích bude v 9:33, poslední v 15:53, z točny Štěrkoviště poprvé v 9:47 a naposledy v 16:10. Historický autobus nebude zajíždět do Kvítkovic ani na zastávky Senior a Moravní. I v něm bude platit běžný tarif podniku.

V pondělí 1. května DSZO také zajistí mimořádnou autobusovou linku po Objízdné ulici a se zastávkou Pneumatikárna. Kloubový autobus na lince 55 bude jezdit podle speciálního jízdního řádu, který bude vyvěšen na zastávkách, po trase Pneumatikárna - Železniční stanice - Štěrkoviště - Teplárna - Pneumatikárna. Autobus bude jezdit asi od 10:00 do 16:00 v půlhodinových intervalech a bude zastavovat na všech zastávkách. I v něm bude platit běžný tarif. Během celého dne bude na této trase vypraveno 11 spojů.Posted: 2017-04-26 14:11:29