person_outline
search

bannersokolka1

Trhy v Bohumíně - Jarmark na hranici

Na starém hraničním přechodu Bohumín-Chałupki bude v neděli 14. května živo.

Na starém hraničním přechodu Bohumín-Chałupki bude v neděli 14. května živo. Sousední polská obec Krzyżanowice organizuje v prostoru bývalé celnice další Jarmark na hranici. Prodejci si zde mohou postavit svůj prodejní pult už od brzkých ranních hodin. Lidový trh doprovodí oslavy výročí zámku v Chałupkách.
 

Prostor, zázemí a okolí bývalé celnice pořadatel zpřístupní prodejcům ráno od páté hodiny. „Bleší trh“ je pro každého, kdo má doma věci, které už nepotřebuje a domnívá se, že by je jiný mohl uplatnit. Za místo na jarmarku pořadatel nevybírá peníze, podmínkou ale je, aby si zájemce zajistil vlastní stůl nebo prodejní pult.
 

Jarmark doprovodí oslavy 770. výročí zámku v Chałupkách. Polské Krzyżanowice připravily program, jehož hlavní hvězdou (od 19:30 hodin) bude zpěvačka Halina Mlynková. Slavnost začíná ve 14 hodin a k vidění budou ukázky šermířů, vystoupení žáků, koncert kapely MuzyKajaka a večerní taneční zábava. Pořadatelé doporučují také ochutnávku středověkých jídel a prezentaci věnovanou historii.
 

Na české straně, na náměstí Svobody ve Staré Bohumíně, proběhne v rámci doprovodného programu od 9 do 14 hodin sportovní akce s veslařskými trenažéry nazvaná „Veslujeme do středu Země“.Posted: 2017-05-14 09:05:48