person_outline
search

bannersokolka1

Den otevřených dveří v Senátu

U příležitosti Dne vzniku samostatného Československa se v pátek 28. října 2016 opět otevře sídlo Senátu Parlamentu ČR veřejnosti. Na návštěvníky budou čekat komentované prohlídky Valdštejnského paláce, zpřístupněny budou i historické prostory Kolovratského paláce.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout historické prostory Valdštejnského paláce, v rámci kterých jim průvodci odhalí různé zajímavosti nejen ze života vévody Albrechta z Valdštejna, prvního majitele paláce. V prostorách Mytologické chodby Valdštejnského paláce návštěvníci budou moct zhlédnout výstavu k 20. výročí ustavení Senátu.

Brány obou paláců se pro veřejnost otevřou v 9.00 hod. Skupiny na prohlídky Valdštejnského paláce budou čítat 40 osob, prohlídky v délce cca 45 min. budou následovat po sobě přibližně po patnácti minutách. Poslední prohlídka bude v 16.00 hod.

Prohlídky Kolovratského paláce budou individuální.

Vstup zdarma. S ohledem na kapacitu vnitřních prostor bude vstup do Valdštejnského paláce regulován. Vzhledem ke značnému předpokládanému zájmu veřejnosti upozorňujeme občany na možné delší čekací doby. Návštěvníky prosíme, aby si s sebou nebrali velká zavazadla,prohlídky budou umožněny pouze příchozím s příručními zavazadly.Posted: 2016-10-26 17:42:56