person_outline
search

bannersokolka1

Černé divadlo Jiřího Srnce

Český divadelní soubor, patří od svého vzniku mezi nejznámější reprezentanty českého divadelnictví ve světě. Princip, který dal zakladatel a umělecký ředitel souboru Jiří Srnec do vínku, se zakládá na tvůrčím využití jednoduchého triku, takzvaného "černého kabinetu".

Český divadelní soubor, patří od svého vzniku mezi nejznámější reprezentanty českého divadelnictví ve světě. Zúčastnil se více než 65 mezinárodních divadelních festivalů a realizoval přes 250 zahraničních turné v Evropě, Severní a Jižní Americe, Asii, Africe i Austrálii. Divadlo Jiřího Srnce je oslavou lidské představivosti a snů, neboť právě představivost je esencí černého divadla.

Princip, který dal zakladatel a umělecký ředitel souboru Jiří Srnec do vínku, se zakládá na tvůrčím využití jednoduchého triku, takzvaného "černého kabinetu". Černě oblečení herci s rekvizitami nejsou z hlediska diváka vidět proti černému pozadí. Rekvizity, předměty nebo objekty se tím stávají schopné pohybu a tedy i vlastního osobitého života. Jiřímu Srncovi a jeho divadlu ovšem efekt triku není účelem, ale prostředkem k dosažení scénické a mimické metafory, realizované hudebně organizovaným pohybem výtvarných objektů a herců.

Černé divadlo Jiřího Srnce naleznete na pražské Zbraslavi na rohu ulic Žitavského a U Lékárny, nedaleko Zbraslavského náměstí, v budově místního Sokola.Posted: 2016-11-14 12:40:17