person_outline
search

bannersokolka1

Muzeum Kouzlo starých časů - oděvy a doplňky z let 1850-1920

Muzeum Kouzlo starých časů na Malé Straně je zaměřeno na historické oděvy a doplňky z období 1850-1930. V současné expozici najdete část unikátní soukromé sbírky viktoriánských a edwardiánských oděvů, doplňků a kuriozit, která je v Evropě ojedinělá.

Soukromé Muzeum Kouzlo starých časů ve Valdštejnské ulici na Malé Straně je určeno příznivcům starých dob, kdy na nic nebyl spěch, dámy byly obletovány a pánové se mohli cítit jako jejich ochránci.

V současné expozici najdete část unikátní soukromé sbírky viktoriánských a edwardiánských oděvů, doplňků a kuriozit, která je v Evropě ojedinělá. Vystaveno je kolem stovky exponátů pocházejících z celého světa, které dokumentují výjimečnost a um ručních prací tohoto období.

Muzeum Kouzlo starých časů je klubem členů, který umožňuje jednorázové vstupy i veřejnosti. Specializuje se na výstavní činnost, zaměřenou převážně na historii oděvů a textilií z období let 1850-1930 a sběratelství doplňkových předmětů souvisejících s tímto obdobím. K dalším činnostem patří pořádání výstav i pro jiná muzea, vzdělávací činnost z oblasti výtvarného umění, zahradní architektury a vydavatelská činnost.Posted: 2016-10-13 07:28:45