person_outline
search

bannersokolka1

Staré pověsti české

Výstava pověstí doplněná o řadu pohanských i křesťanských pověr a zvyků – připravilo soukromé kulturní zařízení Čechova stodola z Bukové u Příbrami

Muzeum Vysočiny v Jihlavě připravilo na závěr roku 2016 výstavu s názvem Staré pověsti české, která námětově vychází z knihy Aloise Jiráska.

K vidění bude kolem 15 velkorozměrových obrazů z počátečních dějin českého státu, doplněných pověstmi, historickými fakty, trojrozměrnými předměty a figurínami. Také je zde uvedena řada pohanských a křesťanských pověr a zvyků původních Slovanů.

Výstavu vypůjčilo jihlavské muzeum od soukromého kulturního zařízení s názvem Spolek Čechova stodola z Bukové u Příbrami, založeného v roce 2011, které během roku pořádá několik tematických interaktivních výstav pro žáky, studenty i další veřejnost. Autorem scénáře výstavy i doprovodných textů je majitelka Čechovy stodoly paní Helena Petáková, autorkou obrazů je paní Miroslava Šolcová.

Výstava je vhodným doplněním učiva pro žáky mateřských a základních škol, poslouží ale i pro oživení vědomostí široké veřejnosti.Posted: 2016-11-23 09:24:10