person_outline
search

bannersokolka1

Lázně Aurora – odpočinek na břehu Světa

Pobytem v této oblasti jižních Čech rozhodně nemůžete nic zkazit, pokud vše chcete spojit s ozdravným lázeňským pobytem, zkuste třeba Lázně Aurora v Třeboni, určitě nebudete litovat. Na přelomu let 2016 a 2017 čeká lázně rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat tři až čtyři měsíce.

Lázeňský komplex Aurora je vhodný pro léčení poruch pohybového aparátu, revmatických chorob, pooperačních stavů, celkovou rekondici těla a mysli. Nabízí slatinné koupele, zábaly, vodoléčebné procedury, masáže, rehabilitace, bazén, fitness, wellness a relaxace. Komplex poskytuje svým hostům všechny služby "pod jednou střechou", kromě ubytování, stravování a lázeňských procedur je k dispozici také nově zrekonstruovaná restaurace Harmonie, kavárna, denní bar, bowling, lázeňská prodejna, kadeřnictví, kosmetika, pedikúra a manikúra. Chloubou lázní je wellness centrum Aqua viva.

Lázně nabízejí (mimo klasických léčebných) nejrůznější relaxační pobyty, díky kterým během prodlouženého víkendu či vašich volných pracovních dnů načerpáte novou energii. Čekají na vás dny plné relaxace, komfortního ubytování, výborné kuchyně a především řada příjemných lázeňských a wellness procedur.

Lázeňský komplex Aurora se nachází na západním okraji Třeboně v klidném prostředí rozsáhlého parku na břehu rybníka Svět. Hlavní a nejtypičtější léčebnou metodou v Třeboni je slatina. V komplexu třeboňských blat uložených v Třeboňské pánvi se nalézají obrovské zdroje tohoto humolitu využívaného pro své léčivé účinky. Jde o druh, který má hlavně organický původ v rostlinách typu ostřice, orobinec, rákos, z anorganických složek obsahuje hlavně železo a síru. Aplikace slatiny (koupele, zábaly) u nemocných s pohybovými potížemi způsobuje snížení svalového napětí, snížení bolesti, lepší prokrvení tkání a rychlejší regeneraci. Léčba slatinou je většinou velmi dobře snášena. K dosažení dostatečného efektu je vhodné absolvovat sérii 6-9 slatinných procedur.Posted: 2016-12-06 12:19:25