person_outline
search

bannersokolka1

Rodinná podívaná za hranice života

Jedinečné loutkově pohybové představení, které je určeno především dětem, ale i jejich rodičům, a všichni společně v něm nahlédnou do říše mrtvých. Odehrává se na pohřbu, jenž není výhradně smutnou vzpomínkou, ale hlavně oslavou předcházejícího života.

Co se stane, když usneš na hrobě? Podle staré mexické legendy se ocitneš v říši mrtvých. A co hůř, navěky budeš sloužit obyvateli onoho hrobu! Právě takhle nešťastně se otevírá magický svět i naší malé Veronice a nastává její neočekávané dobrodružství. Podaří se jí prolomit bájnou kletbu a vrátit se zpět mezi živé? Nebo bude muset věčně sloužit zemřelým v podsvětí?

Hra o živých a mrtvých, jejichž světy odděluje tajemná hranice smrti. Nebo mám snad říci strašidelná hranice? Děsivá !?! Jak učíme vnímat smrt naše děti? Jako přirozenou součást života a nebo jen nevědomě vyjadřovanými obavami a strachem z jeho konce?

Naším cílem je ukázat lidem a zejména dětem, že smrt není jen smutná a srdcervoucí tragédie, nýbrž přirozená součást života, o níž naše společnost přestala smysluplně komunikovat.

Toto tabu, které zkresluje pohled našich dětí na realitu v celé šíři, v ní bude míst místo tak dlouho, jak mu to my dovolíme...Posted: 2016-11-27 08:43:04