person_outline
search

bannersokolka1

Betlémská hvězda v Nové radnici na Mariánském náměstí

Na patnácti panelech můžete sledovat pátrání po tom, co vlastně byla Betlémská hvězda. Měla zvěstovat příchod spasitele. Byla jen symbolem, nebo skutečným tělesem? A jak asi vypadala?

Již po dva tisíce let je pro křesťanství Betlémská hvězda posvátným symbolem zvěstování narození Ježíše Krista. Krásný příběh, který všichni známe, s sebou nese mnohá tajemství. A v dnešní moderní době, kdy znalosti kosmu výrazně pokročily, mnoho těchto záhad odkrývá svoji tvář, ale zároveň vytváří otázky nové.

Výstava „Za tajemstvím Betlémské hvězdy“ toto pátrání a odhalování zase o kousek přibližuje. Hlavní město Praha se snaží i v prostorách, jako je Nová radnice, podporovat kulturu a poznávání. V našem povědomí splývá s podobou komety nad jesličkami. Máme mnoho důvodů se domnívat, že kometa nikdy Hvězdou nad Betlémem nebyla a být nemohla. Předně tehdy komety nebyly považovány za nebeské úkazy. Na nebi je přece všechno dokonalé a má svůj božský řád. A co je ještě důležitější: komety vždy zvěstovaly události neblahé, epidemie moru a cholery, války, povodně a jiná utrpení. Tato víra, nebo spíš pověra, přetrvávala po staletí.

Výstavu najdete v přízemí budovy Nové radnice na Mariánském náměstí. Veřejnost si ji může prohlédnout ve všední dny a potrvá do 31. prosince 2016.Posted: 2016-12-05 10:30:27