person_outline
search

bannersokolka1

Rudolf Jelínek - Distillery Land Vizovice

Smyslem exkurzní trasy Distillery Land je seznámení široké veřejnosti s hlavními principy výroby, historií a tradicí závodu RUDOLF JELÍNEK a. s. jako významného českého výrobce a exportéra v oblasti výroby alkoholických nápojů.

Vstupní branou do Distillery Landu je podniková prodejna. Exkurze začíná v kinosále a její začátek patří krátkému filmu o vývoji palírenství na Valašsku. Dále se pokračuje přes moderní pěstitelskou pálenici, kde je návštěvníkům popsán proces výroby slivovice.

Další zástavkou je expozice whisky, jejíž prostory navozují atmosféru lodi, která tento drahocenný mok dříve převážela přes oceán. 

Prostory egalizace s obřími dřevěnými káděmi jsou prostoupeny charakteristickou vůni. V těchto místech probíhá proces dlouhodobého zrání destilátů ve velkých dubových kádích a v nerezových tancích. Jedinečností tohoto místa je tzv. slivovicopád. V závěrečné fázi exkurze procházejí návštěvníci kolem provozu stáčírny.

Kromě samotných ukázek pálení slivovice tu je také malé muzeum palírenství. Zde se dozvíte zajímavosti o staletém vývoji ovocnářství a výrobě pálenek na Vizovicku. Mezi historickými plakáty o tom, jak zdravá slivovice je, tu najdete třeba speciální šuplátka, ve kterých se skrývá všech 16 ingrediencí Luhačovické bylinné. Ta vznikala jako lokální odpověď na Becherovku a podle zadání měly být všechny ingredienci místní. Díky tomu tady voní andělika, lékořice a máta, ale taky pomerančová kůra.

Tečkou za exkurzí v Distillery Landu je ochutnávka výrobků společnosti Rudolf Jelínek a.s. a malý dárek jako pozornost. V nabídce jsou 2 varianty exkurzí: Standardní (60min) a odborná (cca 90min).Posted: 2016-12-09 16:13:28