person_outline
search

bannersokolka1

Setkání s andělem

Andělé přicházejí, mluví a provázejí. Je možné toto setkání zobrazit? V jednom z nejstarších prostorů v Praze - v ambitech Rajského dvora Strahovského kláštera Ak. sochař Petr Váňa zahájil vánoční výstavu volné tvorby. S anděly je spjatá velmi - nejen v sochách ale i v obrazech.

Andělé přicházejí, mluví a provázejí. Je možné toto setkání zobrazit? Kamenosochařství je velice hmotné, ale je to setkávání kamene a myšlenky. Po celou dobu svého sochařského života se setkávám s tématem anděla. První velkou sochu anděla jsem vysekal podle barokního originálu pro Strahovský klášter.

Je nad portálem vstupu na nádvoří před touto galerií. Devatenáct let pracuji na Mariánském sloupu. Doufám, že sloup bude osazen na Staroměstském náměstí v Praze, až se lidé smíří a přijmou jej. Sloup a socha Panny Marie jsou hotovy, zbývá vytvořit čtyři anděly. Jeden z nich bude mít nový tvar. Chtěl bych vytvořit anděla smíření. Pomozte mi najít jeho tvar. Proto, aby bylo možné Setkání s Andělem.Posted: 2016-12-14 13:04:41