person_outline
search

bannersokolka1

26. libušínský festival historie - Bitva Libušín 2017

V údolí pod bývalým hradištěm kněžny Libuše pořádáme už 26. ročník největšího středověkého festivalu u nás. Setkání 2 000 šermířů od nás i zahraničí, zakončené mohutnou bitvou, nabízí vynikající způsob strávení sobotního odpoledne pro zájemce o historii a rodiny s dětmi.

Pro návštěvníky každého věku a pohlaví připravili organizátoři z Libušínského spolku přátel historie zábavu i poučení. Těšit se můžete na rytířské turnaje, komentované prohlídky historického vojenského ležení, ukázku středověkého rugby, nebude chybět ani oblíbená dětská bitva nebo bohaté dobové tržiště s živou hudbou.

Do údolí pod bývalým hradištěm kněžny Libuše se tradičně sjíždějí ty nejlepší šermířské spolky ze zemí střední Evropy. Kromě českých bojovníků bude možné na bitevním poli vidět šermíře ze Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Maďarska nebo Chorvatska. Program festivalu začíná ve 12 hodin, první dvě bitvy se odehrají ve 13:00 a ve 14:30, hlavní bitva vypukne v 16 hodin.
 

Na bitevním poli

11:30 Turnaj v soule – ukázka středověkého rugby
13:00  První bitva – letos vám předvedeme 3 bitvy
14:30  Druhá bitva – každá z nich bude jiná
15:00 Dětská bitva – přiležitost pro všechny děti zůčastnit se boje v kulisách, ve kterých se bude konat velká bitva
16:00 Hlavní bitva
17:00 Volné boje – střety, ve kterých o vítězi rozhoduje jen zručnost ve zbrani a velení!
 

Tržiště

Lov s dravými ptáky – 3x můžete vidět cvičení dravých ptáků k lovu, s komentářem sokolníka. Mimo tyto ukázky se můžete ptát, prohlédnout si dravce, a pokud jste odvážní, vzít si je na ruku.

Ukázky řemesel – řemeslníci, oživující dobové postupy, vám předvedou, co dokáží šikovné ruce

Historické stánky – v historické části tržiště si budete moci prohlédnout a zakoupit repliky historických předmětů


Další zábava

Dětský koutek – chcete si vystřelit z kuše či luku? Chcete si vyzkoušet středověký oděv či zbroj? Víte, jak se bavila šlechta na turnajích? To vše zažijete v našem dětském koutku.

13:30 a 15:00 Komentované prohlídky tábora – část tábora, přístupnou pro diváky, si můžete projít kdykoliv, v určený čas pak s průvodcem, který vám vše představí a vysvětlí.

od 11:30 do 15:30 Battle of the Nations – mezinárodní sportovní klání, inspirované rytířskými turnaji, bude probíhat celý den v táboře.

Živá hudba – hudba a tanec rozveselovaly všechny lidi od nepaměti. I u nás si budete moci několikrát za den vyslechnout historické písně.Posted: 2016-12-15 13:14:59