person_outline
search

bannersokolka1

Mezinárodní výstava Koně v akci 2017

Tradičně první víkend v září bude Dostihové závodiště v Pardubicích hostit mezinárodní výstavu Koně v akci. Největší setkání koní a lidí v České republice se v domově slavné Velké pardubické bude konat už po 19.

PONY HRY
Na pískovém kolbišti se budou odehrávat pony hry formou dětských parkurů. Připraveno je celkem šest soutěží, ve kterých budou závodit malí jezdci se svými poníky. Méně zkušení budou moci vyzkoušet klidnější projížďky na konících Sdružení občanů pro pomoc zdravotně postiženým Apolenka, které provozuje hiporehabilitaci. V přestávkách mezi soutěžemi Apolenka metody hiporehabilitace také předvede.

DIVOKÝ ZÁPAD
Malí kovbojové či indiáni si zde přijdou také na své. V průběhu obou dnů výstavy mohou zavítat do westernového ranče pro děti, kde je pro ně připraven celodenní program v podobě westernového městečka. Děti, které přijdou v kostýmech, budou náležitě oceněny.

ŠKOLA HROU
Pro ty děti, které si budou chtít na vlastní kůži vyzkoušet jak pečovat o koníky, bude připravena ohrádka s poníky a oslíkem, na kterých si děti budou moci vyzkoušet čištění a hřebelcování.

PSÍ ŠKOLA
Travnaté kolbiště bude naopak patřit ukázkám agility a dalším psím aktivitám v podání Psí školy Šumák. V sobotu se mohou návštěvníci nejenom z řad dětí těšit na komentované agility či dogdancing, neděle bude patřit sportovní kynologii. Psí škola Šumák umožní návštěvníkům se psím doprovodem zkoušku výcviku svého mazlíčka pod vedením zkušených instruktorů.

VÝTVARNÉ SOUTĚŽE
V prostorách aleje v blízkosti paddocku budou ve stáncích připraveny soutěže pro dětské návštěvníky s tématikou „Koně a film“, děti se budou moci také zúčastnit výtvarné soutěže firmy EMADO Pardubice s.r.o. s názvem „Kůň očima dětí“. Dětští návštěvníci mohou využít i možnosti malování na obličej zprostředkované společností Mary&Popp´s Agency.  

VSTUPNÉ
Děti do 140 cm mají vstup na výstavu zcela zdarma, základní vstupné je 90 Kč.Posted: 2016-12-15 13:01:13