person_outline
search

bannersokolka1

Giganti doby ledové v Brně

Modely vyhynulých zvířat v životní velikosti, lovící neandrtálce i kostru mamuta nabídne nová výstava Giganti doby ledové v Brně. Od září do ledna budou mít návštěvníci areálu před Nákupním centrem Královo Pole v Brně možnost si prohlédnout tehdejší největší a nejzajímavější obyvatele naší planety.

Prostřednictvím výstavy, která se vydá do minulosti staré 10 tisíc let, bude v Brně k vidění 18 vyhynulých tvorů z doby ledové z různých koutů světa. Výstava byla prodloužena o dva víkendy až do 29.  ledna. Pořadatelé se vzhledem k velkému zájmu rozhodli výstavu prodloužit. Návštěvníci tak mají stále možnost si prohlédnout největší a nejzajímavější obyvatele naší planety, kteří žili před 10 tisíci lety. 

Modely zvířat byly vytvořeny v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky a zasazeny do scenérií připomínající tehdejší životní prostředí. Příchozí uvidí v životní velikosti mamuta, srstnatého nosorožce nebo šavlozubého tygra. Z méně známých zvířat se představí impozantní jednorohý nosorožec Elasmotherium, velebobr Castoroides, medvěd krátkonohý nebo obří pták Moa. Výstavu doplní kostra mamuta, mamutí kly, kosti srstnatých nosorožců nebo parohy veledaňků. Výstava tak dává jedinečnou možnost podívat se na vyhynulá zvířata zblízka.

Modely jsou společným výtvorem skupiny sochařů a paleontologů. Vyrobeny jsou z ocelových konstrukcí, polystyrenu a modelovací hmoty. Některé jsou dokonce pokryté zvěřinovou kůží jejich dnešních příbuzných.Posted: 2017-01-03 15:01:47