person_outline
search

bannersokolka1

Ledové sochy na Pustevnách 2017

Pokud už přemýšlíte nad lednovým programem, měli byste si určitě do kalendáře poznamenat data. 7.-8. 1., 14.-15. 1. a 21.-22. 1. 2017. Oblíbený cíl turistů z celé Moravy a Slezska, horské sedlo Pustevny, oživí po celý leden sochy z ledu a sněhu od profesionálních sochařů.

I letos pro vás Rádio čas ve spolupráci s Pustevnami chystá tradiční výstavu ledových soch. Vzhledem k rozmarům počasí z let minulých budou sochy umístěné ve stanech, díky kterým pro vás můžeme akci o týden prodloužit. Doufáme, že kromě ledových soch budeme schopni pro vás připravit i sochy sněhové, které chceme rozmístit po celých Pustevnách. Prohlédnout si je a vyfotit se u nich, tak může úplně každý, kdo o těchto víkendech na hory zavítá.

Dále se můžete těšit na Kingswood vesničku, maskoty našich partnerů či tradiční jarmark. Ti, kteří na Pustevny dorazí v týdnu budou mít také možnost sochy shlédnout, přístup do ledových stanů bude po celé tři týdny.

Na ledových sochách 2017 na Pustevnách bychom návštěvníkům rádi představili ještě více ledových a sněhových děl než tomu bylo doposud. V plánu máme vybudování ledového baru či ledových skluzavek pro děti a další překvapení. Náš úspěch však jako každým rokem závisí na počasí. To v předešlých ročnících ukázalo, jak rozmarné může být, a my tudíž doufáme, že v příštím roce k nám bude vlídné a dostatečně mrazivé.

Sochy se budou vytvářet přímo na horách, návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost přihlížet, jak z neforemných kvádrů vznikají umělecká díla. Ledové a sněhové monumenty se budou vyrábět během prvních dvou víkendů. A co vás bude čekat? Sochy v nadživotní velikosti z čirého ledu, ledová stěna vzkazů, královský ledový trůn i ledový bar. Celá galerie ledových soch bude krásně barevně nasvícená. Sochy vytvoří umělci, kteří na Pustevny dorazí z nejrůznějších koutů světa.

První zmínky o tvorbě ledových soch sahají až do roku 600 před n. l. do Číny. Později někdy kolem roku 1600, zase v Číně, místní rybář vyrobil ledové lucerny pro osvětlení v zimních měsících. Současné ledosochařství se už posunulo o míle daleko, a tak i na Pustevnách bude možné obdivovat, co vše jde z ledu krásného vytvořit. Většina soch se ponese v pohádkovém duchu a u všech se bude možné bez omezení fotit.

Výtvory se budou sochat z ledových kvádrů o rozměrech 1 x 0,5 x 0,25m. Jeden kus váží 150 kilogramů. Ledové polotovary se vyrábějí v profesionálním výrobníku ledových kvádrů ze speciální filtrované vody, díky které je led překrásně čirý.

Během víkendů na návštěvníky čeká doprovodný program Rádia Čas, ke shlédnutí bude vystavena Tatra Bonver Dakar Teamu, pod lanovkou se bude nacházet Kingswood vesnička. 14-15.1. bude program obohacen o World Snow Day. Nebude chybět ani tradiční jarmark.Posted: 2017-01-05 09:17:02