person_outline
search

bannersokolka1

Den bezpečnosti v Čáslavi

Převrácený automobil, psovodi, záchranáři a nad hlavami vrtulník. Právě takový bude Den bezpečnosti v Čáslavi, jehož již druhý ročník pořádá tento čtvrtek 20. dubna 2017 čáslavská pobočka Národního zemědělského muzea.

V bohatém programu, který má za cíl prohloubit povědomí o činnosti jednotlivých složek a zásady poskytnutí první pomoci při ohrožení života budou na hlavní předváděcí ploše muzea k vidění praktické ukázky práce složek IZS, BESIP, vybrané složky Policie ČR, Hasičský záchranný sbor a Záchranná služba.

Během celé akce budou návštěvníkům k dispozici další stanoviště s moderní používanou technikou s prohlídkou a komentářem. Ukázky své práce budou předvádět i ostatní složky Policie ČR, a také Městská Policie Čáslav, Nadační fond Kryštůfek záchranář a Český červený kříž oblastní spolek Kutná Hora.

Chybět nebudou hlavní taháky prvního ročníku – simulátor převrácení vozu a psovodi. Hlavní novinkou letošní akce bude ukázka práce záchranářů letecké záchranné služby. Akce je určená převážně školám.

Zároveň budou volně zpřístupněny vybrané expoziční haly zdejšího muzea. V rámci
Dne bezpečnosti takto mohou návštěvníci spatřit výstavu historických exponátů i
zcela unikátní výstavu autíček a dalších hraček. Vzhledem k edukačnímu charakteru
akce bude vstup do prostor muzea zdarma.Posted: 2017-01-08 07:20:50