person_outline
search

RC Modely zblízka!

Muzeum regionu Valašsko, p. o. pořádá ve spolupráci s Valašským leteckým klubem a městem Valašské Meziříčí výjimečnou výstavu věnovanou rádiem řízeným modelům.

Rádiem řízený (RC) model je co nejvěrnější zmenšená kopie skutečného stroje, která je plně funkční, pohyblivá a řízená na dálku ovladačem, vysílajícím povely do přijímače umístěného v modelu. Ten je přijímá a následně podle nich ovládá různé motorky uvnitř stroje. Způsob přenosu informací je stejný jako u rozhlasového vysílaní, (povely jsou přenášeny v podobě elektrických signálů na určité frekvenci), modernější modely však už pracují na principu, který je podobný více přenosu dat u bezdrátového internetu.

V šesti místnostech se bude vystavovat to nejlepší (a největší) co se dá mezi modeláři vidět v České republice i v zahraničí. Výstava, která bude patřit mezi největší v republice, potrvá jenom sedm týdnů, kvůli vysokým technickým a logistickým nárokům na vystavené modely.

V široké škále vystavených exponátů budou zastoupeny stroje létající, jezdící a také plovoucí (na vodě i pod vodou). Návštěvník bude mít možnost obdivovat místy až neuvěřitelně detailní a precizní práci modeláře.Posted: 2017-01-09 07:19:17