person_outline
search

bannersokolka1


Notice: Undefined offset: 216 in /mnt/web-data2/vejslapy_cz/public_html/www/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/web-data2/vejslapy_cz/public_html/www/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Undefined offset: 216 in /mnt/web-data2/vejslapy_cz/public_html/www/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Notice: Trying to get property of non-object in /mnt/web-data2/vejslapy_cz/public_html/www/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Soutěsky Obere Schleusse a vesnička Hinterhermsdorf

  • Milníky výletu: Hinterhermsdorf - řeka Krinitzsch (Křinice) - Königsplatz
  • Náročnost výletu: nenáročný příjemný výlet
  • Délka výletu: cca 7,5km
  • Charakteristika výletu: příjemná stezka lesem Saským Švýcarskem a jízda lodí po Křinici s výklademturistická mapa zde

Cesta autem k soutěskám Saského Švýcarska

Asi většina z vás bude znát známé soutěsky nedaleko Hřenska v Národním parku Česko-Saské Švýcarsko, ale asi málokdo ví, že jsou podobné soutěsky i na německé straně v National park Saechsische Schweitz.

Nejlépe asi bude, když pojedete autem. Vydáte se z Hřenska do Bad Schandau, přes bývalý hraniční přechod Schmilka. V Bad Schandou se dáte doprava podle směrovek na Hinterhermsdorf. Momentálně je ale tato silnice uzavřená a objížďka vás navede do cílové stanice přes město Sebnitz (léto 2013). Až dorazíte do cíle, můžete auto nechat na parkovišti ve vesničce Hinterhermsdorf, nebo můžete zaparkovat na parkovišti u turistické stezky k soutěskám.

Hinterhermdorf - prý nejkrásnější vesnička v Německu 

Vesnička Hinterhermdorf je pokládaná Němci za jednu z nejkrásnějších ba dokonce nejkrásnější vesničku v Německu. Když se po ní projdete, najdete kolem 70 zachovalých domů stavěných od 17. století. Podstávkové domy i lidová stavení. V jednom domě po cestě k soutěskám je pro veřejnost přístupný dům, kde najdete původně vybavenou dobovou světnici. Vstupné je dobrovolné.

Soutěska údolím Křinice (Krinitzsch)

Turistická stezka je dobře značená, takže se neztratíte a cca po 40 min dojdete k řece Krinitzsch kde je je nástup na lodičku.
Ta vás poveze, za vyprávění převozníka o různých zajímavých přírodních úkazech, cca 700 m po říčce krásnou přírodou. Na konečné stanici se můžete rozhodnout, jestli půjdete hned zpátky k parkovišti nebo jestli se vydáte delší cestou (cca hodinovou). Na této cestě se dostanete nádhernou přírodou k vyhlídce, kde je vidět celé údolí soutěsek jako na dlani. Opět je cesta dobře značená. Od vyhlídky Koenigsplatz vede značená turistická cesta zpět k parkovišti v Hinterhermsdorfu.

Důležité informace

Návštěvní doba: Soutěsky jsou přístupné od 29.3. do 31.10. od 9:00 – 16:30
Parkování: za celodenní parkovné zaplatíte 4€
Vstupné: dospělý 4€