person_outline
search

bannersokolka1

Výstava orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin v Českých Budějovicích 2017

Výstava orchidejí, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu - denně od 9:00 do 17:30 hodin. Součástí výstavy je poradna pro pěstitele orchidejí.

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a klub Orchidea opět chystá pro návštěvníky muzea a milovníky těchto královských rostlin úspěšnou výstavu orchidejí, bromélií a jiných exotických rostlin. Přijďte se pokochat krásou květin, které vykouzlila příroda. Výstavní sál Jihočeského muzea se pro tuto příležitost a na krátký čas promění v tajuplnou zimní zahradu plnou rostlinných ale i živočišných druhů. 

Kolegové ze Specializované základní organizace Českého svazu zahrádkářů „Orchidea“ zapůjčí pro výstavu kromě vlastních rostlin i desítky druhů orchidejí a sukulentů z botanické zahrady při VOŠ a SZeŠ v Táboře a z klubu kaktusářů z Českých Budějovic. Rostliny doplní ukázky drobných obratlovců a hmyzu ze ZOO Hluboká nad Vltavou a od entomologa ing O. Bužgy.

Výstava je instalována ve dvou místnostech. V první je ukázka sušších biotopů, najdete zde kaktusy a další sukulenty. Kromě toho zde uvidíte i strom s thilansiemi a ukázku pěstování malých semenáčků orchidejí na kultuře z agaru. Rostliny doplní ukázky drobných obratlovců. V druhém sále jsou vystaveny orchideje, masožravé rostliny a terária s hmyzem. Tato expozice má navozovat atmosféru tropického pralesa.
Nepřehlédněte též panely s informacemi, kde se dozvíte i o našich orchidejích - vstavačích, které jsou sice méně pompézní, ale neméně krásné. Bohužel většina z nich patří mezi nejohroženější rostlinné druhy u nás.

K výstavě se také chystá edukační program pro školy, který lze absolvovat po předchozím objednání u muzejního pedagoga

Výstava navazuje na svou dlouhodobou tradici a opět představí rostliny soukromých pěstitelů, jimž dominují kvetoucí orchideje. Partnerem projektu je Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou, která do výstavy začlenila některé představitele fauny. Výstava je umístěna v hlavních výstavních sálech v přízemí Jihočeského muzea.

Součástí výstavy bude i poradna pro zájemce o pěstování orchidejí i sukulentů a  některé rostliny zde lze i zakoupit.Posted: 2017-02-02 08:25:54