person_outline
search

bannersokolka1

Divadelní spolek Kollár Strašín: Světáci

Divadelní adaptace proslulé komedie.

Tři venkovští fasádníci pracují na obnově starých domů v hlavním městě. Po celodenní dřině se chtějí vrhnout do víru velkoměsta, ale jejich první návštěva luxusní pražské restaurace skončí fiaskem.

Takový neúspěch je vede k rozhodnutí, že změní své vystupování.  V krejčovství si nechávají ušít kvalitní obleky, na výuku společenského chování si najímají noblesního pana Dvorského, bývalého učitele tance, a po vyvinutí nemalého úsilí působí jako muži s vybraným chováním a vzděláním.

Paralelně se odvíjí příběh tří mladých žen a paní Trčkové.  Dívky jsou poněkud lehčího ražení, v luxusním podniku, kde paní Trčková pracuje jako šatnářka, hledají bohaté muže , které by mohly „oškubat“. Jejich postup je vždy stejný: v restauraci se seznámí s pánem, kterého později pozvou k sobě „domů“. V bytě paní Trčkové mu v pravou chvíli ukradnou peníze a pak jej pouští oknem po lešení pryč s výmluvou, že jde manžel.

Osud tří mužů a tří žen se protne v oné luxusní restauraci, přičemž jejich příběh nabere nečekaný směr.Posted: 2017-02-23 07:49:37