person_outline
search

bannersokolka1

Zážitkový park Zeměráj

Přírodní park plný zážitků pro děti i dospělé u Orlické přehrady. Více než sto různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celé rodina. Najdete zde i několik skutečně výjimečných atrakcí.

Zeměráj nabízí jedinečnou atmosféru propojení krásy české přírody a české historie. Objevíte zde reálnou vesnici z raného středověku obklopenou zahradami a pastvinami, kde si můžete společně s jejími obyvateli vytočit nádobu na kopacím hrnčířském kruhu, příst a tkát, mlít mouku, podrbat kozy nebo třeba okopávat zahrádky. Dále na vás čeká kilometr dlouhá stezka naboso - jediná v ČR, vedená v rozmanitém terénu přes les, louku, skály, pole, balvany, potok a dotvořená různými přírodními materiály jako šišky, oblázky, jehličí aj. Její součástí jsou i balanční prvky a řada zábavných úkolů zaměřených na poznávání české přírody.

Připravena je také přírodní krytá herna, archeologické naleziště, různá bludištělukostřelnice, dobrodružné hledání tajemných symbolů, které skrývají záhadu ukrytého pokladu nebo pátrání po Kamenech času.

K novinkám v sezóně 2016 patří kromě rozšíření dosavadních herních ploch o nové prvky zejména nový herní vodní koutekdětská úniková hra Třináctý klíč, kuličkové hřiště a fotbalgolfové hřiště.

Kromě nepřeberného množství aktivit se Zeměráj snaží potěšit zneklidněnou duši dnešního člověka pohledem na rozkvetlé louky, archaickou vesničku mezi jabloněmi, chůzí naboso v trávě, cachtáním v potůčku, poležením na seně a dalšími obyčejnými přirozenými prožitky, které se ale v našich životech vyskytují čím dál méně. Je to místo, kde se i dospělí během chvíle nechají strhnout ke hře a stávají se opět dětmi.

V Zeměráji je k dispozici Hospůdka Pod Hrází se stylovou nabídkou teplých jídel i občerstvení. Její součástí jsou vnitřní i venkovní prostory s celkovou kapacitou cca 200 míst k sezení a zejména řada herních prvků, při kterých se zabaví děti i dospělí. Každou sobotu na vás navíc čeká tématický zábavný program.

Mimořádný koncept areálu ocenili návštěvníci hlasováním v celorepublikové soutěži agentury CzechTourism DestinaCZe 2014, Zeměráj se stal vítězem v kategorii Zážitek na 1000 % pro celou rodinu.Posted: 2017-02-28 11:58:02