person_outline
search

bannersokolka1

Společná vstupenka do severočeských zoologických zahrad

Jeden kraj – tři různé zoo! Severočeské zoologické zahrady - Chomutov, Ústí nad Labem a Děčín nabízí od 1. dubna do 31. října zvýhodněnou vstupenku do všech tří zoo a navíc možnost vyhrát vyhlídkový let, pokud se vám podaří navštívit všechny 3 zahrady do 31. října 2017.

Společná vstupenka se určitě vyplatí. Je totiž o desítky korun levnější než běžné vstupné. Jde však o omezenou nabídku. Do oběhu jich zoologické zahrady pustí jen 1000 kusů. Vašim úkolem bude navštívit do konce měsíce října chomutovský zoopark a ústeckou i děčínskou zoo. Za každou uskutečněnou návštěvu dostanete tematickou magnetku a také razítko na vstupenku. Až nasbíráte všechny tři a odevzdáte soutěžní ústřižek, dostanete se do slosování o ceny.

Hlavní výhrou je vyhlídkový let z letiště v Roudnici nad Labem. Cena zvýhodněné vstupenky do 3 zoo činí 260 Kč pro dospělého a 140 Kč pro dítě.

Zoopark Chomutov je největší českou zoologickou zahradou. V prostorných přírodních výbězích a expozicích chová více než 160 druhů zvířat Eurasie. Jedinečný zážitek z blízkého setkání se zvířaty nabízí unikátní areál Eurosafari. Projížďku Safari expresem do bezprostřední blízkosti zubrů, koní Převalského, muflonů či jelenů je možné absolvovat i ve večerních hodinách. Když se malí návštěvníci vyřádí na atrakcích, v lanovém centru a na Dětské Zoo, mohou si odpočinout na statku domácích zvířat nebo při projížďce Lokálkou Amálkou.     
 
Zoologická zahrada Ústí nad Labem vznikla ze soukromé ptačí rezervace, kterou v roce 1908 založil ústecký obchodník a vášnivý ornitolog Dr. Heinrich Lumpe. Je umístěna v přírodním areálu na úpatí Mariánské skály na ploše 26 ha. Najdete zde unikátní kolekci zvířat z celého světa ve více než 200 druzích. Je vhodná jako cíl návštěvy zejména pro rodiny s dětmi, nabízí aktivní odpočinek, relaxaci i poučení.
 
Zoologická zahrada Děčín patří co do velikosti k menším českým zoologickým zahradám, ale je návštěvníky hodnocena jako jedna z nejhezčích. Hospodaří na zhruba 6 hektarech plochy v příjemném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně. Zaměřuje se na chov ohrožených a méně známých druhů zvířat. Na jednom místě tu máte možnost poznat téměř 400 zvířat ve 150 druzích. Největší chloubou jsou medvědi grizzly, jejichž chovu se Zoo Děčín věnuje jako jediná česká zoologická zahrada a to již od roku 1983. Od roku 2006 patří k zoologické zahradě také oddělená expozice v centru města Děčína s názvem Expozice Rajské ostrovy.Posted: 2017-03-07 08:19:31