person_outline
search

bannersokolka1

Jiřinkové dny Sloveč

17. ročník jiřinkových slavností, areál Zahradnictví Dahlia, Sloveč u Městce Králové. V době konání jiřinkových dnů si můžete nakoupit široký sortiment trvalek a skalniček, hrnkové chryzantémy, pokojové květiny, cibuloviny, okrasné keře.

Volná prohlídka výsadby sortimentu jiřin ve více jak 300 odrůdách z celého světa. Součástí je také výstava begonií, mečíků, bylinek a léčivých rostlin, fuchsií, bonsají, lilií, brambor, masožravých rostlin, kaktusů, klematisů, čarověníků, plesových a společenských šatů.

Prezentace firem - postřiky pro zahrádkáře, výrobky z medu.  


 Sobota 9. 9.

  • PŘÍMÝ PŘENOS POŘADU TOBOGÁN – od 11.00 do 12.00 se bude přímým přenosem ze Slovče vysílat rozhlasový pořad Tobogán. Moderátor Aleš Cibulka bude zpovídat známé osobnosti, po kterých byly v našem zahradnictví pojmenované jiřinky. Zároveň se v přímém přenosu uskuteční křest nové jiřinky.​
  • VYSTOUPENÍ DUDÁCKÉ KAPELY – od 14.30 hod. vystoupí česká skupina skotských dudáků 1st Czech Pipes and Drums s ukázkou tradiční skotské dudácké hudby.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
  • SLAVNOSTNÍ KŘEST NOVÉ ODRŮDY JIŘINKY – od 15.00 hod. se uskuteční už tradiční křest nové odrůdy jiřinky vyšlechtěné v našem zahradnictví. Letošní novinka se bude jmenovat TOBOGÁN. Osobně ji pokřtí známý moderátor Aleš Cibulka, který rozhlasový pořad Tobogán na Českém rozhlase 2 uvádí už deset let.​​​
  • VYSTOUPENÍ DUDÁCKÉ KAPELY – po skončení křtu bude následovat druhá část vystoupení dudácké kapely.
  • PODZIMNÍ VAZBA - aranžérky ze zahradnické školy v Kopidlně předvedou vazbu kytic a dekorací do okrasných dýní z jiřin, mečíků a chryzantém. Vše bude možné ihned zakoupit.  
 

Neděle 10. 9.

  • VYSTOUPENÍ BOHUŠE MATUŠE – od 14.00 hod vystoupí zpěvák Bohuš Matuš se svým pořadem písniček a vyprávění pod názvem Ze srdce vám.
  • UKÁZKA VÝROBY DEKORACÍ Z PŘÍRODNÍCH MATERIÁLŮ A PREZENTACE ZEMĚDĚLSKÉ ŠKOLY PODĚBRADY – aranžérka Zemědělské školy v Poděbradech p. Benešová předvede různé techniky výroby dekorací z přírodních materiálů.
 

Občerstvení zajištěno.Posted: 2017-03-07 14:05:04