person_outline
search

Běhej lesy Brdy

Závod, který vás zavede tam, kam se ještě donedávna nemohlo – do někdejšího Vojenského újezdu Brdy. Prohlédněte si Padrťské rybníky, zaniklé obce a křižujte panenskou přírodu křížem krážem. Ale pozor na to, kam šlapete: v okolí jsou mokřady a bažiny!

V Brdech se poběží se zpevněných cestách. Kratší trasa s přibližnou délkou 10 kilometrů nabídne maximální převýšení 200 metrů, na dlouhé cca půlmaratonské distanci závodníci nastoupají úhrnně až 600 metrů. Nebudou chybět ani dětské závody.

Obě trasy nabídnou zajímavá místa. Zázemí závodu se bude nacházet ve Skořici, běžci uvidí zaniklé obce i klášter, původní stromořadí, mokřady, bažiny či rozsáhla rašeliniště. Závod bude zajímavý i svou nadmořskou výškou – zázemí je v 640 metrech nad mořem.

Registrace do všech závodů Běhej lesy včetně novinky v Brdech je možná na webových stránkách. Startovné začíná na 400 Kč a běžci za něj získají kompletní servis od převlékárny a úschovny věcí až po občerstvení na trati a v cíli, pamětní fotografii zdarma ke stažení a další.Posted: 2017-03-22 16:57:48