person_outline
search

bannersokolka1

Císařův pekař - pekařův Císař v Klášterech Český Krumlov

Proč film Císařův pekař - Pekařův císař v klášterech? Areál českokrumlovských klášterů byl revitalizován v rámci programu "Vracíme památky do života", což je i klíč k výběru tohoto filmu. Historický snímek zároveň představuje filmové ztvárnění postavy Rudolfa II.

Hlavním atributem výstavy je sbírka dochovaných kostýmů (čtyři získaly statut Kulturního dědictví ČR) a exponáty z filmu.

Elixír věčného mládí můžete umísit v alchymistické dílně doplněné o kostýmy a rekvizity filmových badatelů, ve sklepení nadýchejte atmosféru Matějova vězení, vyzkoušejte si filmový kostým v komnatě Hraběnky Strádové, nahlédněte pod pokličku dobové hostiny na císařském dvoře rozšířené o rekvizity pokrmů a kostýmů dvorních dam a pánů, obdivujte sbírku Rudolfa II., hlavně obrazů Mony Lisy, který je asi ten pravý?, následujte ničivé kroky Golema a ověřte své znalosti kultovního filmu v soutěžním kvízu.

Výstava Císařův pekař - Pekařův císař je rozšířena o barrandovskou tvorbu z posledních pěti let.Posted: 2016-10-04 07:47:04