person_outline
search

bannersokolka1

Ema espresso bar v Praze na Florenci

Špičková kavárna berlínského střihu s nabídkou výběrové kávy od nás i ze zahraničí, která nabízí kromě espressa i alternativní metody přípravy.

Ema espresso bar je jeden z nejlepších pražských podniků zaměřujících se na kvalitní espresso a další nápoje z kávy. V Emě je příprava kávy na světové úrovni, za barem jsou opravdoví profesionálové s dlouholetými zkušenostmi v oboru.

Espresso bar je u nás poměrně novým konceptem. Nejedná o úplně klasickou kavárnu, ale celý prostor je mírně odlišný. Vyzývá k nahlédnutí do řemesla baristů, kteří sice operují za barem, ale máte s nimi velice blízký kontakt a tak můžete se jim doslova koukat pod ruce a snadno si proces prohlédnout a komunikovat s nimi.

Světlému prostoru dominuje široký bar, na kterém je umístěn z baristického pohledu velmi zajímavý kávovar La Marzzoco Strada. Nenechte se zmást názvem espresso bar, pochutnat si můžete také na filtrované kávě, jejíž přípravě díky nízkému baru můžete zblízka přihlížet. Posadit se lze buď přímo k baru, na vysoké židličky okolo zdí, anebo k velkému komunitnímu stolu, což je další ze zajímavých prvků, které Ema nabízí. Na stolcích jsou jako příjemná pozornost pro návštěvníky rozmístěny konvice s pitnou vodou. Nechybí ani polička s kávovým příslušenstvím, které je ihned ke koupi.

Až budete blízko Florence nezapomeňte se na několik chvil v Emě zastavit. Na pohled příjemný interiér prosycený vůní kávy a její samotná chuť vás donutí k opětovné návštěvě.Posted: 2016-10-05 16:21:15