person_outline
search

bannersokolka1

Vinaři na hradišti v Mikulčicích

Slovanské hradiště v Mikulčicích ve spolupráci s Turistickým informačním centrem v Mikulčicích zve na letní vinařskou akci v krásném prostředí lužních lesů. Vinaři z regionu Podluží vám nabídnou nejen svá vína.

Vinaři z regionu Podluží vám nabídnou nejen svá vína, ale také speciality z vín (vinné želé, hroznové mošty, vinná kyselka) přímo z míst, kde dříve bývalo největší velkomoravské hradiště Velké Moravy. Dále k ochutnání budou bezové speciality jako je sirup z květů černého bezu, sirup z plodů černého bezu a skvělou osvěžující bezovou limonádu s mátou a citronem. Můžete se těšit na skvělou atmosféru doprovázenou živou hudbou.

Budou zde zastoupeny jak tradiční vinařství, tak i vinařství specializující se na výrobu sekundárních produktů z vína nebo na vína slámová.

Celou akci bude zpestřovat doprovodný program. Vystoupí děti ze ZUŠ Mikulčice, mažoretky z Moravské Nové Vsi. Dále cimbálová muzika spolu s folklórním tanečním souborem, která sem na jižní Moravu nepochybně patří. Také nás svým vystoupením poctí Mikulecký mužácký pěvecký sbor a jejich hosté. V neposlední řadě nám večer zpříjemní živé pěvecké a hudební vystoupení ve stylu Tomáše Kluse.

Program

• 14:00 – 22:00 Stánky s vínem popřípadě sýrem, klobásema, občerstvením
• 14:15 – 14:45 Vystoupení dětí ze ZUŠ Mikulčice
• 15:00 – 18:00 Cimbálová muzika Podluží
• 16:30 – 17:00 Folklórní soubor Pohárek
• 18:15 – 18:30 Mažoretky Moravská Nová Ves
• 19:00 – 20:00 Mužáci Mikulčice a jejich hosté
• 20:30 – 21:30 Tomáš Karlík (zpěv, kytara) a Ruda Půlkrábek (kachon)

V rámci akce vám Slovanské hradiště v Mikulčicích nabídne zlevněné vstupné do návštěvnických prostor. Přijďte na výlet do Mikulčic a zažijte báječný letní den.Posted: 2017-05-16 15:05:32