person_outline
search

bannersokolka1

Hrádek Letná s rozhlednou v Teplicích

Rozhledna vypadající jako hrádek z nějaké pohádky stojí v Letenském parku, nedaleko Zámeckého parku, téměř v srdci města. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 25 metrů, odkud se nabízí výhled na celé Teplice, Krušné hory a České středohoří.

Přijďte se podívat na vyhlídkovou věž a objevte tak jedinečný výhled na České středohoří a celé okolí Teplic, který jen tak nikde v Teplicích nespatříte. Rozhledna s restaurací byla postavena Horským spolkem roku 1897 k 30. výročí panování císaře Františka Josefa I. Po 2. světové válce rozhledna zchátrala, opravena byla až novým majitelem roku 2014.
 
Věž je přístupná každý den. Cestou můžete zhlédnout expozici místních umělců. Po zážitku z krásné vyhlídky si můžete dát něco dobrého ve stylové restauraci, kde lze zakoupit i turistickou kartičku Hrádku, nebo si na památku můžete orazítkovat váš turistický deník. Vaří se zde rakousko-uherská kuchyně. Můžete ochutnat například Tafelspitz, což bylo nejoblíbenější jídlo Františka Josefa, ale i další výborná jídla. Základem jsou čerstvé suroviny i od místních farmářů. Císař pán přitom na chod restaurace dohlíží pěkně z vrchu, jeho obraz totiž visí přímo nad barem.


Posted: 2016-10-15 13:42:41