person_outline
search

bannersokolka1

Adventní neděle v Zoo Ústí nad Labem

27. listopadu 2016 - program s vánoční tématikou, rozsvícení vánočního stromu. Můžete se těšit na ukázku vánočních zvyků a obyčejů, tematické dílny, slavnostní rozsvícení stromu, prodej vánočních produktů a hudební vystoupení.

Program začíná ve 14.00 hodin u správní budovy a po celou dobu bude atmosféru dokreslovat hudba s motivy vánočních koled. Ty v originále zazní od pěveckého sboru DDM a DD Severní Terasa pod vedením Tomáše Svobody ve 15.45 hodin, děti zazpívají před vánočním stromem a pomalu tím dovedou program do finále. Tím bude v 16.00 hodin slavnostní rozsvícení vánočního stromu a další světelné výzdoby zoo.

Zoologická zahrada je umístěna v přírodním prostředí na svahu Mariánské hory v Ústí nad Labem. Návštěvníci zde mohou spatřit více jak 1.300 zvířat z dvousetčtyřiceti různých druhů. Prohlédnout si zde můžete vzácné druhy, např. orangutana bornejskéholevharta mandžuskéhoparosničku rajskou, nosorožce tuponosého, jelena bělohubého či osla somálského.

Ze zvířecích obyvatel ZOO je bezesporu nejslavnější orangutan Ňuňák, který si zahrál hlavní roli ve filmové komedii "Dva lidi v ZOO". Z ostatních druhů zvířat lze například uvést lachtany, tuleně, slony, žirafy, nosorožce, medvědy, tapíry, pandy,mravenečníky, opice, babirusyzebry, malé i velké šelmy a nepřebernou řadu dalších.Posted: 2016-11-23 14:29:25