person_outline
search

bannersokolka1

Slunečná kavárna v Srní – ochutnejte nejchutnější domácí marmelády

Obec Srní leží v krásné přírodě Šumavského národního parku. Velké vyžití v létě ocení cyklisté a pěší, v zimě pak běžkaři. A pokud nechcete vůbec sportovat, stačí posedět a popovídat si ve Slunečné kavárně nad šálkem kávy třeba s výborným domácím dortem, nebo si zakoupit domácí marmeládu.

Můžete se těšit na domácí dorty, zákusky, poháry, a samozřejmě na vynikající italskou kávu Bristot a jiné kávové dobroty. Kavárna si zatím veškeré zákusky vyrábí sama. Možná zde nenajdete 30 druhů dortů, ale zato je najdete vždy čerstvé s využitím sezónního ovoce, pokud možno z blízkého okolí. Točí tu Kofolu, ale ani pivaři nepřijdou zkrátka. To vše si můžete vychutnat v příjemném prostředí.

Posedět si můžete i venku. Mimo venkovního sezení pro vás mají připravené piknikové deky, abyste se mohli pěkně uvelebit na vysluněném trávníku před kavárnou.

Koupit si zde můžete i některou z téměř čtyřiceti druhů domácích marmelád, které vaří majitelka kavárny ve své domácí manufaktuře tradičních chutí v Pohoří na Šumavě. Právě tyto marmelády patří nejspíš mezi nejdražší na světě, za to ovšem nejlepší. Majitelka, Blanka Milfaitová, za ně získala ocenění na prestižní mezinárodní soutěži marmelád ve Velké Británii nazvané The World´s Marmelade Awards 2013. Marmelády z Pohoří na Šumavě, které v obchodech s tradičními českými potravinami i na farmářských trzích poznáte podle nálepky Naše dobroty, najdete ve speciálních skleničkách, které majitelka zdobí etiketami, které sama ručně nadepisuje. Odnesete si tak pěkný a velmi chutný suvenýr.Posted: 2016-12-09 15:53:55