person_outline
search

bannersokolka1

Vánoce v Úštěku se sletem andělů z věže

Hromadný inscenovaný slet andělů z kostelní věže – první originální vystoupení v Evropě – 3x za den kolem 11., 14. a 17. hodiny, velké dobové vánoční tržiště, celodenní program na hlavní scéně, andělé na chůdách, pěvecké sbory s koledami.

V 11, 14 a v 17 hodin se snesou z nebes (z věže kostela sv. Petra a Pavla) andělé se svým tradičním poselstvím. Na zemi je budou očekávat jejich andělští bratři na chůdách. Ti budou rozdávat všem dětem andělská přáníčka, kde si mohou malí návštěvníci napsat svá nejtajnější přání. Andílci je po vyplnění a odevzdání předají přímo do nebe. U kostela se představí živý betlém, ke kterému se mohou přidat i návštěvníci.

Po celý den je pro vás až do 17 hodiny připraven další celodenní program, výstavy a kromě již zmíněného živého betléma také historický vyřezávaný betlém v našem kostele.
 

Další program akce

  • Ražba mincí s andělským motivem pod dohledem krásného anděla v Úštěcké šatlavě od 9 do 17 hodin
  • Na hlavní scéně vystoupí pěvecký sbor Zvonek, Podřipský žesťový kvintet, děti z MŠ Pastelka a další.
  • Speciální vánoční program si pro vás přichystala kapela Péro za kloboukem s Vítkem Šustrem a Theátr Pavla Šmída s kejklířským divadlem zahrají novou hru Zpátky do Betléma.
  • Otevřen je i nádherný interiér s vyřezávaným dřevěným Betlémem v kostele sv. Petra a Pavla, kde se bude konat v poledne i varhanní koncert
  • Pro děti jsou připraveny dětské řemeslné dílničky, poníci, koně, historická střelnice a kolotoč, soutěže na hlavní i loutkové scéně


Posted: 2016-12-10 07:54:46